Zámecké interiéry (základní okruh)

stálé expozice | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
Základní zámecký okruh Krásného Dvora vám umožní přenést se z vašeho každodenního života do světa, kde se historie prolíná s přítomností. Při prohlídce osmnácti místností, každé vybavené s ohledem na historickou přesnost a estetickou hodnotu, se dostanete do kontaktu s bohatstvím 18. a 19. století. V našem zámku se otevřou dveře do doby, kdy byl každý předmět vytvořen s láskou a každý prostor byl navržen s myšlenkou na krásu a funkčnost. Přeskočte most z vašeho současného života do prostředí, které vás obklopí historií a uměním, a nechte se pohltit atmosférou, která ožívá s každým vaším krokem. Zámecké interiéry Krásného Dvora jsou vaším mostem k objevování krásy a elegance minulých století.
online prodej vstupenek

Představte si, že se ocitáte v místnosti, kde každý detail, každá štuková růže na stropě, každý elegantní oblouk a každá vyřezávaná noha stolu vypráví příběh století. Místnosti, kde bohatá výmalba a obrazová výzdoba reflektují světlo svíček a tajemně tančí ve vašem zorném poli, nabízejí pocit, že jste součástí něčeho většího, něčeho magického. Zde se každý kousek nábytku stává spojnicí s minulostí, a přitom plní svůj účel s grácií, která byla zdokonalována generacemi umělců a řemeslníků. Obklopeni historickými klenoty, pocítíte klid a inspiraci, jaké jste dosud neznali. A to na vás čeká v osmnácti místnostech, které vám základní prohlídkový okruh nabízí.
Pro skupiny od 15 osob rezervace možná již od 10 hodin, v dubnu a říjnu také od středy do pátku.

Pořadatel akce

Krásný Dvůr (zámek), tel. +420 415 210 004, krasnydvur@npu.cz

Krásný Dvůr (zámek)
okres Louny, Ústecký kraj

Zámek ve správě Národního památkového ústavu
Původní mohutnou renesanční tvrz nechal v letech 1720 - 1724 F. J. Černín přestavět na trojkřídlý barokní zámek. Okolo anglický park s řadou romantických staveb. V roce 1945 se stal zámek vlastnictvím státu.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia
Facebook

Inzerce

Náhodné video