Kalendář akcí

Kulturní akce na dohled

Dnes je pátek 20. 5. 2022

Poslední aktualizované akce

Dnes je pátek 20. 5. 2022

Poslední aktualizované skupiny

Poslední aktualizovaní výrobci,
prodejci a pořadatelé akcí

Videa - všechna

Zobrazit kategorii:
Řazení výpisu:
Zobrazení:
Hrádek u Nechanic je trochu nenápadný a záměrně skrytý v krajině. A navíc vypadá, jako by sem snad ani nepatřil. Jako bychom se ocitli někde ve staré dobré Anglii.
Jezeří - Skryté skvosty | Česká televize (Promo videa - památkové objekty)
Ještě před stoletím bylo Jezeří luxusním sídlem Lobkoviců. Po 2. světové válce však zámek musel ustoupit hnědouhelné těžbě a málem zanikl.
Rožmberk - Skryté skvosty | Česká televize (Promo videa - památkové objekty)
Byli považováni za nejmocnější osoby v českém království a někdy se málem vyrovnali panovníkovi. Jmenovali se Rožmberkové a jeden hrad nese dodnes jejich hrdé jméno.
Grabštejn - Skryté skvosty | Česká televize (Promo videa - památkové objekty)
Na pomezí Čech, Polska a Německa vznikl hrad už za časů Přemysla Otakara II. Přečkal staletí, aby málem zanikl v době celkem nedávné. Našli se však lidé, kterým starý hrad nebyl lhostejný.
Vila Stiassni - Skryté skvosty | Česká televize (Promo videa - památkové objekty)
Brněnští průmyslníci v časech první republiky bohatli z textilního průmyslu a své postavení dávali patřičně najevo. Jedna z honosných vil v městské části Pisárky nese jméno svého majitele.
Kynžvart - Skryté skvosty | Česká televize (Promo videa - památkové objekty)
Kynžvartský zámek je spojen s osobností Klemense Metternicha, brilantního diplomata a politika. V časech po napoleonských válkách patřil k nejmocnějším mužům Evropy a na zámku je to znát.
Manětín - Skryté skvosty | Česká televize (Promo videa - památkové objekty)
Marie Gabriela Lažanská vybudovala v polovině 18. století honosnou rezidenci. A protože měla nejen vkus, ale i mlsný jazýček, na lahůdkách zámecké kuchyně si můžeme pochutnat dodnes.
Smazat video
Smazat video
Smazat video
Smazat video
Smazat video
II. PapuCh a balónek tygr (Michal Aster | Jiné, nezařaditelné)
PapuChovo dobrodružství (Michal Aster | Jiné, nezařaditelné)

Inzerce

Pražská hudební skupina ERGO byla založena před více jak 30 lety.
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Doporučené weby

Náhodný výrobek

Keramika Čádovi
280, 430 Kč
LAHVICE STŘEDOVĚK. 1 l - 3 l

Aktuality z hradů a zámků

Kunětická Hora (hrad)
19. 5. 2022
Vážení návštěvníci, v sobotu 21. 5. 2022 je již zcela zaplněna kapacita prohlídek v 9:45 a 10:15. Děkujeme za pochopení.
Slatiňany (zámek)
19. 5. 2022
V KVĚTNU JSOU ZÁMEK A ZAHRADA OTEVŘENY OD ÚTERÝ DO NEDĚLE V ČASE 9:45 - 16:00
Bučovice (zámek)
18. 5. 2022
V sobotu 14. května, jsou prohlídkové trasy zámku uzavřeny. Na nádvoří se koná,, Zámecký košt vín s bohatým doprovodným programem. Děkujeme za pochopení.
Nebílovy (zámek)
17. 5. 2022
Již byl zahájen prodej vstupenek na představení Mluvka a Trouba - Jaroslav Dušek, Ondřej Smejkal a na Nebílovské divadelní léto 2022.
Zákupy (zámek)
17. 5. 2022
V květnu je zámek otevřen od úterý do neděle od 9:30 do 16:00 hodin, v provozu je prohlídkový okruh Zámek za Františka Josefa I..
Veltrusy (zámek)
16. 5. 2022
V sobotu 11. června se na zámku uskuteční již tradiční Slavnost růží. Těšíme se na vás!
Žleby (zámek)
16. 5. 2022
POZOR: ztížená možnost parkování a uzávěra Zámeckého náměstí 21. - 22. května v souvislosti s konáním tradiční pouti (více info u pořadatele OÚ Žleby).
Mníšek pod Brdy (zámek)
16. 5. 2022
Milí návštěvníci, v úterý 17. 5. je zámek do 13:00 z důvodu hasičského cvičení uzavřen. Děkujeme za pochopení. Rozpis vypsaných prohlídek naleznete v online prodeji.
Milotice (zámek)
15. 5. 2022
Kvůli enormnímu zájmu škol a školek o kostýmové prohlídky doporučujeme Vaši individuální návštěvu milotického zámku uskutečnit o všedních dnech až odpoledne po 13. hodině. Děkujeme za pochopení.

Náhodné video

Poptávky na vystoupení

Srdečně zveme historické skupiny i jednotlivce na první ročník naší akce na zámku v Česticích u Strakonic. Všechny bojechtivé rádi uvidíme v turnaji a při hojném počtu i hromadné bitvě. Uvítáme všechny kteří s námi stráví víkend v historickém ležení, i ty kteří předvedou předvedou svá scénická vystoupení. Dále rádi uvidíme ukázky řemesel a stánkaře s dobovou tematikou. Možnost pří...
Rádi bychom vás pozvali na naši akci Templářský víkend (26. 8. - 28. 8. v Plzni), kde se budete moci zúčastnit denní a noční bitvy, turnaje o Zlatou drátěnku, ukázek dobového života a dalších šermířských zlotřilostí... Hledáme také šermíře se scénickými vystoupeními, dobové tanečníky a tanečnice či dobové hudebníky. Více podrobností a registrační formulář naleznete v odkaze níže: https:// w...
Poptávám vystoupení šermířů, kouzelníka, tanečníků, akrobatů, žonglérů a podobně pro vesnickou pouť. Vystoupení se bude konat v sobotu 2. 7. odpoledne. Pokud nebude pršet, tak určitě venku (na slunci, zámková dlažba!!), v případě deště je možné uskutečnit vystoupení v sále sokolovny.
Na akci pořádanou městem Holice poptáváme tematický stánkový prodej nebo ukázky Tema akce je Kolem světa s důrazem na Afriku. Bližší informace: - předpokládaná návštěvnost akce - cca 2000 osob během odpoledne a večera - návštěvnost akce v minulých letech - cca 1000-2000 osob během odpoledne a včera - ceny za stánky bývají pouze symbolické 100 Kč bez el. připojení a 200 Kč s el. připojen...
Hledáme dobovou kapelu na trhy v rámci prestižních slavností v Dánsku, kde se konají velké slavnosti, rytířské turnaje.