Zahrádecká pouť v kostele sv. Víta v Zahrádce

hudební koncerty | společenské akce | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
sobota 15. 6. 2024 (14:00 – 17:00)  tuto akci již nestihnete 
Pozvánka na Zahrádeckou pouť
Spolek Přátelé Zahrádky pořádá tradiční Zahrádeckou pouť, která se letos uskuteční v soboru 15. černa.

Na pouti, která je zároveň setkáním rodáků vysídleného a zbořeného městečka Zahrádka u Ledče nad Sázavou bude poprvé vystaven model zahrádeckého náměstí vytištěný na 3 D tiskárně Stanislavem Dvořákem podle virtuálního 3 D modelu tvořeného postupně Rostislavem Berkou. Tento model autor přestaví po mši svaté, tedy cca v 15 hodin.

Celá akce tradičně začíná již zmíněnou mší, kterou bude od 14:00 sloužit P. Mgr. Roman Maximilián Rylko O. Praem. z Keblova. Cca od 15:15 vystoupí Malá dechová hudba Lesanka z Humpolce. Od 16:15 se budou mít možnost zájemci zúčastnit komentované prohlídky kostela.
V kostele bude instalována příležitostná výstava Škola v Zahrádce.
Prodej občerstvení zajišťuje SDH Píšť, zajištěn je i prodej zahrádeckých suvenýrů.

Díky podpoře veřejnosti, obce Horní Paseka, měst Ledeč nad Sázavou, Světlá nad Sázavou a Zruč nad Sázavou a dárcovskému programu ČSOB pomáhá regionům bude v nejbližší době zahájeno restaurování sochy Panny Marie Bolestné stojící na zahrádeckém námětí. Socha bude převezena do ateliéru restaurátora MgA. Jana Prokýška v Popelíně a po restaurování vrácena na původní místo.

Protože na restaurování sochy už finanční prostředky na účtu veřejné sbírky soustředěny jsou, začínáme připravovat opravu a zprovoznění původní zahrádecké kašny umístěné na náměstí od roku 1886. Na opravu kašny je možno přispět na účet veřejné sbírky č. 550567028/5500 nebo do sbírkové pokladničky při pouti a na dalších akcích spolku.

Upozorňujeme, že silnice č. II/130 je mezi Kožlím a Zahrádkou až do konce října uzavřena kvůli opravě! Od Ledče je nutno jet do Zahrádky přes Bojiště, Kouty a Horní Paseku. Trasa vede po kvalitních komunikacích, ale doba jízdy je asi o 10 minut delší. Z ostatních směrů je cesta do Zahrádky bez objížděk.
Těšíme se na setkání v Zahrádce!

Pořadatel akce

Kostel sv. Víta v Zahrádce, tel. 569 486 189, lipnice@npu.cz

Kostel sv. Víta v Zahrádce
okres Havlíčkův Brod, Kraj Vysočina

Kostel ve správě Národního památkového ústavu
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Wikipedia

Inzerce

Náhodné video