Kulturní akce
dnes
Pálavské vinobraní 2023
pá 8. 9. 2023 – ne 10. 9. 2023
Náš TIP
Mikulov - město s vůni jihu vás zve na Pálavské vinobraní - 8. - 10. září 2023.
dnes
Znojemské historické vinobraní 2023
pá 8. 9. 2023 – ne 10. 9. 2023
Náš TIP
Davy poddaných krále Jana Lucemburského budou na Znojemském historickém vinobraní 2023 opět vítat vznešeného panovníka, oslavovat jiskřivé víno, lahodný burčák a veselit se při hudbě v ulicích a mázhauzech. Přijeďte prožít jedinečnou historickou slavnost, která vás nenechá za celé tři dny konání vydechnout! Největší svátek vína v ČR!
dnes
Krumbenowe - kupecká osada
so 9. 9. 2023 (od 10:00)
Náš TIP
Kupecká osada Krumbenowe opět otevře své brány, aby již posedmé přivítala všechny milovníky dávné historie. Letos se spolu s pravěkými a středověkými kupci vydáme ke kořenům života a budeme objevovat prastaré způsoby péče o tělo a zdraví. A kdo ví, možná nalezneme i recept na to, jak si vypěstovat tuhý kořínek! Kupecká osada Krumbenowe, veletrh pravěké a středověké kultury, je ojedinělá historicky průřezová akce pro návštěvníky každého věku i pohlaví. Kruh kupecké osady vás zavede zpět v čase, setkáte se s pravěkými lovci a sběrači, prvními zemědělci, Kelty, Germány i Slovany. Na programu jsou nejen ukázky života v dávné minulosti, ale i přednášky, workshopy, vystoupení s pravěkou hudbou, módní přehlídka, muzeum v zahradě či Stezka pravěkého kupce se záludnými úkoly, určená především dětem. Zkrátka na své si přijde každý. Na vlastní kůži si vyzkoušíte dávno zaniklá řemesla a technologie. A třeba také zjistíte, že trend trvalé udržitelnosti není moderním vynálezem, ale že již pravěcí lidé znali k přírodě šetrné postupy, které můžete s klidem využít i dnes.
dnes
Dobřichovická Alotria 2023
so 9. 9. 2023 (11:00 – 21:45)
Náš TIP
Agentura Alotrium ve spolupráci s městem Dobřichovice, za přispění Středočeského kraje, si vás dovoluje pozvat na jubilejní 20. ročník již tradičního festivalu historického šermu, tance a divadla. V sobotu 9. září 2023 vystoupí na zámku v Dobřichovicích okolo 16 souborů z celé republiky. Vedle již tradičních šermířských, tanečních a divadelních vystoupení samozřejmě nebude chybět historické tržiště, dobová řemesla, lukostřelbou a dalšími atrakcemi pro malé i velké, doplněné dobovým i méně dobovým občerstvením. Program začíná v 11:00 a končí cca ve 21:45 hodin. Vstupné: dospělí 100,-, mládež 50,-, děti do výšky meče a držitelé ZTP zdarma Bezbariérový přístup, možnost vstupu se zvířaty. Vhodné pro děti.
Expozice na hradech a zámcích

Inzerce