Vojáci na Invalidovně

zdarma | workshop | pro děti | přednášky | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
pátek 14. 6. 2024 (19:30) – sobota 15. 6. 2024 (17:30)  tuto akci již nestihnete 
Ve dnech 14. a 15. června bude MČ Praha 8 v barokním objektu Invalidovny hostit spolky nadšenců, zabývajících se rekonstrukcí francouzských jednotek z období napoleonských válek. Nádvoří Invalidovny se tak na dva dny promění v ležení a lazaret. Těšit se můžete na představení uniforem a výzbroje, na různé živé ukázky, ale i na přednášky o vojenském životě, o jeho každodennosti či o rozdílech armád. Na své si přijdou i děti, pro které bude připravená tvořivá dílna.

Během těchto dnů se tak můžete těšit na Voltižéři 18. řadového pěšího pluku a K. k. Jäger- Bataillon. Kromě nich na Invalidovnu zavítají i Marins de la Garde Imperiale, kteří představí ukázky práce ambulance gardového námořnictva. Chybět nebude ani dobový kuchař, kterého jídla provoní celé nádvoří.

Měly napoleonské války něco společného s Invalidovnou? Mohli v ní Napoleonovi vojáci skončit? Mohli ovlivnit její chod? Mohli mít dokonce vliv i na to, jak se zde žilo? Jak vypadaly lékařské nástroje a celkově lékařství na přelomu 18. a 19. století? Na všechny tyto, ale i mnohé další dotazy Vám rádi odpovíme.

Přijďte se podívat na jedinečnou událost v Invalidovně, která spojí nadšenecké spolky, známé nejen u nás, ale i v zahraničí.

Vstup na akci je zdarma.

Pořadatel akce

Invalidovna, tel. +420 725 896 868, invalidovna@npu.cz

Invalidovna
okres Hlavní město Praha, Hlavní město Praha

ve správě Národního památkového ústavu
Barokní budova z let 1731–37, vybudována z prostředků hraběte Strozziho podle projektu Kiliána Ignáce Dientzenhoffera pro válečné invalidy a vysloužilce. Jako Invalidovna sloužila do roku 1935. Budova byla poškozena při povodni v r. 2002.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Wikipedia

Inzerce

Náhodné video