Rozšířená VIP prohlídka bunkru Přáslavice u Olomouce

sobota 15. 6. 2024 (od 14:00)  tuto akci již nestihnete 
Zveme Vás na rozšířenou VIP prohlídku bunkru v Přáslavicích u Olomouce. Je určená (nejen) milovníkům vojenské historie, podzemí a opevnění, telekomunikací a sítí.

Budete si moci prohlédnout objekt z dob studené války a projít se i místy, kudy běžný prohlídkový okruh neprochází.

Prohlídka bunkru Přáslavice představuje jedinečnou příležitost ponořit se do historie a zjistit, jak se Evropa připravovala na potenciální válečný konflikt. Dobovou technologií plně vybavený kryt je fascinujícím svědkem minulosti, který představoval klíčové místo komunikace mezi Berlínem a Moskvou.

Rozšířená VIP prohlídka Vás zavede i tam, kam standardní prohlídka nikoliv. Během dvou hodin v podzemí si ukážeme unikátní a stále funkční telekomunikační technologie z druhé poloviny minulého století, jako je například pobočková telefonní ústředna. Rovněž si prohlédneme technologie, které měly umožnit osádce bunkru fungování i v případě, kdy by venku zuřila jaderná válka.

Objevte největší zpřístupněný bunkr ve střední Evropě z doby studené války. Vejděte za 1,5 metru silné zdi do místností a chodeb, které byly až do nedávna přístupné jen s patřičnou bezpečnostní prověrkou. Vychutnejte si historii, o které jsme se v hodinách dějepisu příliš mnoho nenaučili. Vydejte se s námi do podzemí, které je atraktivní nejen pro milovníky vojenství a telekomunikací, ale všechny zvídavé osoby.

Rozšířená VIP prohlídka je vzdělávací i zábavná. Je to skvělá příležitost pro rodiny, školy, skupiny přátel nebo jednotlivce, kteří mají zájem o historii, vojenství a technologie.
Během prohlídky je poskytnut dostatečný čas na focení a nasátí autentické atmosféry objektu.

Pořadatel akce

Přáslavice
okres Olomouc, Olomoucký kraj

Místa v okolí:
[2.3 km] Velká Bystřice
[4.0 km] Hlubočky
[4.2 km] Lošov
[8.3 km] Dolany
[9.1 km] Olomouc
[10.2 km] Veselíčko (zámek)
[10.7 km] Majetín
[13.9 km] Fort XVII Křelov
[14.1 km] Předmostí
[15.0 km] Lipník nad Bečvou
[15.7 km] Přerov
[17.2 km] Šternberk
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Wikipedia
Facebook

Bunkr Přáslavice, Přáslavice 335

Inzerce

Náhodné video