Relikviář sv. Maura

stálé expozice | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
Vydejte se na cestu a prožijte příběh relikviáře svatého Maura! Muzejně- galerijní expozice vám představí ojedinělou románskou zlatnickou památku nevyčíslitelné hodnoty – relikviář svatého Maura. Doprovodná expozice vás poté provede dějinami tohoto skvostu. Po expozici se prochází každý sám, prohlídka je bez průvodce. Texty nacházející se v expozici jsou v češtině a angličtině.

V nové expozici ve zrekonstruovaném Pluhovském paláci si nejen prohlédnete originál relikviáře svatého Maura, ale dozvíte se i historické informace související s tímto předmětem. Během návštěvy se dozvíte, jak vznikl a jaký byl jeho osud. Součástí prohlídky je i vyprávění napínavého pátrání po neznámé „starožitnosti“ mimořádné hodnoty včetně vhledu do kanceláře vyšetřovatele. Putování historií uzavírá etapa restaurování a bližší seznámení s jednotlivými typy zlatnické výzdoby. Součástí expozice jsou interaktivní prvky. Vrcholem je prohlídka originálu románského relikviáře svatého Maura.

Rezervace na prohlídku jsou nutné pouze pro skupiny nad 15 osob. Prohlídku můžete rezervovat na adrese becov.rezervace@npu.cz, jednotlivci si mohou vstupenku na prohlídku zakoupit online nebo v naší hradní pokladně.

Expozice relikviáře sv. Maura je muzejně galerijní. Expozici si procházíte sami bez průvodce, jsou zde ale kustodi, kteří jsou tu pro Vás.

Pořadatel akce

Bečov nad Teplou (hrad), tel. +420 777 462 552, becov.rezervace@npu.cz

Bečov nad Teplou (hrad)
okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Hrad ve správě Národního památkového ústavu
Hrad z 1. poloviny 14. století. V 16. století k hradu přistavěny dvě čtyřhranné věže. Za třicetileté války dosti pobořen a částečně opraven až v polovině 19. století.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Wikipedia
Facebook

Inzerce

Náhodné video