Ostravská muzejní noc v Národním zemědělském muzeu

muzejní noc | zdarma | výstavy | workshop
sobota 15. 6. 2024 (17:00 – 23:00)  tuto akci již nestihnete 
17:00–23:00 Volná prohlídka výstav

AI/ GRICULTUREAI/ griculture je doprovodná výstava projektu Zemědělství 4.0. Výstava prezentuje vybrané technologie „zítřka“ skrze algoritmy umělé inteligence. V souladu s principy retrofuturismu vycházejí zadávané prompty ze stavu současné zemědělské techniky a zasazují výsledky do světa budoucnosti.

UKRAJINSKÁ POLE ORNÁ A VÁLEČNÁVýstava se zabývá velmi aktuálním tématem ukrajinského zemědělství, které představí v několika perspektivách. Prostřednictvím exponátů, fotografií i virtuální reality vás zavede přímo na Ukrajinu, do míst, kde zuří válečný konflikt. Dozvíte se informace o struktuře a zemědělství na Ukrajině a o jeho významu nejen pro tamní lokální ekonomiku, ale i pro globální svět.

PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŚKYPříběh o lišce Bystroušce vznikl nejprve jako série ilustrací českého grafika a malíře Stanislava Lolka, který ještě před studiem na Akademii výtvarných umění navštěvoval lesnickou školu v Písku. Odtud Lolek čerpal inspiraci pro své kresby. V závěru 19. století vytvořil na dvě stovky kreseb. Poté, co roku 1920 tento materiál získal pro Lidové noviny redaktor Jaromír John (Bohumil Markalous), opatřil Rudolf Těsnohlídek ilustrace textem a vytvořil tak společenskou satiru. Letos si tak připomínáme sté výročí od prvního uvedení Janáčkovy opery a současně 170 let výročí od narození Leoše Janáčka. Výstava je realizována v rámci projektu Rok české hudby, který je pořádán pravidelně v každém roce zakončeném čtyřkou.
17:00–23:00 Volná prohlídka stálých expozic

ZEMĚDĚLSKÁ TECHNIKAStálá expozice zemědělské techniky, která je rozdělena do tří základních tematických celků, a to jsou traktory, stroje na zpracování píce a stroje na zpracování obilovin.
DEPOZITÁŘ POTRAVINPotraviny ze všech stran i ze všech úhlů pohledu, interaktivně a všemi smysly.

GALERIE ČESKÝCH POTRAVINZnáte příběhy českých potravin, které denně kupujete v obchodech a na tržnicích? V expozici čistou galerijní formou prezentujeme výjimečné potraviny z Čech, Moravy i Slezska.
17:00–22:00 Workshopy

AI/ GRICULTURE Pro návštěvníky máme připraven „AI point“, kde s pomocí obrazového generátoru mohou vytvořit různé představy zemědělství. Vytvořte s námi novou výstavu.

19:00–23:00 Táborák a opékání špekáčkůTradiční opékání špekáčků před budovou muzea
vstup volný

Pořadatel akce

Ostrava
okres Ostrava, Moravskoslezský kraj

Místa v okolí:
[3.0 km] Slezskoostravský hrad
[6.5 km] Důl Michal
[8.9 km] Klimkovice
[9.5 km] Rychvald
[9.6 km] Hlučín
[10.3 km] Orlová
[11.5 km] Stará Ves nad Ondřejnicí
[12.1 km] Jistebník
[13.0 km] Darkovice
[13.0 km] Havířov
[13.9 km] Brušperk
[14.0 km] Háj ve Slezsku
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Wikipedia
Facebook

Národní zemědělské muzeum Ostrava, Vítkovice 3033

Inzerce

Náhodné video