Letní pití vína & gastro festival na nádvoří zámku Valtice aneb Valtice po italsku

společenské akce | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
sobota 2. 7. 2022 (10:00) – neděle 3. 7. 2022 (22:00)  (za 3 dny)
Valtice po italsku
Letní pití vína & gastro festival na nádvoří zámku Valtice
Ve dnech 2. a 3. července se v prostorách valtického zámku uskuteční letní vinařské slavnosti spojené s gastro festivalem. Degustace vína a pokrmů proběhnou na zámeckém nádvoří, příjemnou letní atmosféru dotvoří cimbálová muzika k tanci i poslechu.
Italské speciality
Šestý ročník letní akce Valtice po italsku / Valtice all Italiana na vnitřním nádvoří se opět ponese v duchu Itálie a italských specialit.
Víno
Pro dokonalé propojení Itálie a Valtic bude tento letní festival hostit také přehlídku valtických, ale i dalších moravských vinařů. Moravská vína nemohou na letní akci ve Valticích chybět!
Vstup na celou akci je zdarma, víno a pokrmy se kupují na stáncích v hotovosti v českých korunách. Vstup do areálu je vždy od 11 hodin.
Akce je podpořena Národním památkovým ústavem, Jihomoravským krajem, Vinařským fondem, Společností přátel Itálie a italským konzulátem v Brně.
HUDEBNÍ DOPROVOD:
Sobota 2. července
Neděle 3. července
ITALSKÉ SPECIALITY:
MORAVSKÁ VINAŘSTVÍ:
Fotky ze 3. ročníku v roce 2019

Pořadatel akce

Valtice (zámek), tel. +420 778 743 754, valtice@npu.cz

Valtice (zámek)
okres Břeclav, Jihomoravský kraj

Rozsáhlé sídlo Lichtenštejnů v barokním stylu na místě renesančního zámku a gotického hradu. Do r. 1726 demolován. Zřízením dvora, dostavbou kaple, divadla a teras vznikla rezidence v dnešní podobě - součást památkové a biosférické rezervace UNESCO.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia