Kostýmové prohlídky

oživené prohlídky | stálé expozice | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
Oblečte se se svými blízkými do replik dobových šatů a přeneste se v čase zpět do období baroka!
JE NUTNÉ SE PŘEDEM ZAREZERVOVAT:

Po zarezervování si zkontrolujte údaje v potvrzovacím emailu!
Rezervace nad 10 osob na telefonu: 775 405 820, 737 806 740
V případě zájmu o profesionální fotografování se podívejte ZDE

Oblečte se se svými blízkými do replik dobových šatů, které zhotovujeme přímo u nás v šicí dílně podle dobových vzorů, a při procházce zahradami a areálem zámku zažijte na vlastní kůži atmosféru šlechtického sídla v 18. století.

Dobové oděvy se půjčují na dobu 30 minut a je třeba si je dopředu zarezervovat (viz výše). V požadovaném termínu se dostavíte do pokladny zámku na vnitřním nádvoří, kde za kostýmovou prohlídku zaplatíte. Po zakoupení lístku půjdete do půjčovny kostýmů, kde budete oblečeni. Po oblečení kostýmu vám bude oznámen čas návratu. Během těchto 30 minut máte možnost se sami bez průvodce v kostýmu vyfotografovat a procházet se francouzskou zahradou, anglickým parkem, oranžeriemi nebo nádvořími. Do interiéru zámku se v kostýmech nechodí (výjimkou jsou pouze kostýmové školní prohlídky v měsících květen a červen).

Je možné si také zapůjčit historický kočárek (tzv. princesku) pro Vaše dítě - cena 160,- Kč (malý) a 200,- Kč (velký). V případě, že byste se chtěli s kočárkem jenom vyfotit, zaplatíte pouze 60,- Kč.

Je nutné dodržet limit 30 minut, poněvadž je to doba, než pot pronikne skrze spodní oblečení do kostýmu. Nedodržení limitu je pokutováno částkou 360,- Kč na osobu, což je suma pokrývající náklad na vyčištění oděvu.

Kostymérna disponuje 180 kostýmy různých velkostí, takže nemusíte mít strach, že na Vaši postavu nebudeme mít kostým. Oblékáme už děti od 1 roku. Kostýmy se půjčují za každého počasí, pouze v případě deště se lze procházet pouze pod arkádami zámku a v oranžeriích. Kostýmy jsou věrnými replikami barokních, rokokových a romantických šatů. Karnevalové kostýmy (piráty, šašky rytíře atd.) nevedeme.
Profesionální fotografování zajišťuje Fotoalfa - více se dozvíte ZDE. Fotit se můžete samozřejmě i sami.

Pořadatel akce

Milotice (zámek), tel. +420 518 619 643, milotice@npu.cz

Milotice (zámek)
okres Hodonín, Jihomoravský kraj

Zámek ve správě Národního památkového ústavu
Původně vodní tvrz, přestavěná na renesanční opevněný zámek. Poškozen za tureckého a tatarského vpádu roku 1663. Po požáru v r. 1705 zásadně barokně přestavěn a byl zde zřízen park ve francouzském stylu.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia

Inzerce

Náhodné video