Kulturní akce
Česká republika/Všechny akce/Akce sobota 9. 9. 2023X
Zlínský kraj Ústecký kraj Pardubický kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Karlovarský kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Hlavní město Praha
Najít v okolí místa:
dnes
Pálavské vinobraní 2023
pá 8. 9. 2023 – ne 10. 9. 2023
Mikulov na Moravě
Náš TIP
Mikulov - město s vůni jihu vás zve na Pálavské vinobraní - 8. - 10. září 2023.
dnes
Znojemské historické vinobraní 2023
pá 8. 9. 2023 – ne 10. 9. 2023
Znojmo
Náš TIP
Davy poddaných krále Jana Lucemburského budou na Znojemském historickém vinobraní 2023 opět vítat vznešeného panovníka, oslavovat jiskřivé víno, lahodný burčák a veselit se při hudbě v ulicích a mázhauzech. Přijeďte prožít jedinečnou historickou slavnost, která vás nenechá za celé tři dny konání vydechnout! Největší svátek vína v ČR!
dnes
Náš TIP
Kupecká osada Krumbenowe opět otevře své brány, aby již posedmé přivítala všechny milovníky dávné historie. Letos se spolu s pravěkými a středověkými kupci vydáme ke kořenům života a budeme objevovat prastaré způsoby péče o tělo a zdraví. A kdo ví, možná nalezneme i recept na to, jak si vypěstovat tuhý kořínek! Kupecká osada Krumbenowe, veletrh pravěké a středověké kultury, je ojedinělá historicky průřezová akce pro návštěvníky každého věku i pohlaví. Kruh kupecké osady vás zavede zpět v čase, setkáte se s pravěkými lovci a sběrači, prvními zemědělci, Kelty, Germány i Slovany. Na programu jsou nejen ukázky života v dávné minulosti, ale i přednášky, workshopy, vystoupení s pravěkou hudbou, módní přehlídka, muzeum v zahradě či Stezka pravěkého kupce se záludnými úkoly, určená především dětem. Zkrátka na své si přijde každý. Na vlastní kůži si vyzkoušíte dávno zaniklá řemesla a technologie. A třeba také zjistíte, že trend trvalé udržitelnosti není moderním vynálezem, ale že již pravěcí lidé znali k přírodě šetrné postupy, které můžete s klidem využít i dnes.
dnes
Náš TIP
Agentura Alotrium ve spolupráci s městem Dobřichovice, za přispění Středočeského kraje, si vás dovoluje pozvat na jubilejní 20. ročník již tradičního festivalu historického šermu, tance a divadla. V sobotu 9. září 2023 vystoupí na zámku v Dobřichovicích okolo 16 souborů z celé republiky. Vedle již tradičních šermířských, tanečních a divadelních vystoupení samozřejmě nebude chybět historické tržiště, dobová řemesla, lukostřelbou a dalšími atrakcemi pro malé i velké, doplněné dobovým i méně dobovým občerstvením. Program začíná v 11:00 a končí cca ve 21:45 hodin. Vstupné: dospělí 100,-, mládež 50,-, děti do výšky meče a držitelé ZTP zdarma Bezbariérový přístup, možnost vstupu se zvířaty. Vhodné pro děti.

Inzerce