Kulturní akce
Česká republika/JarmarkyX/Akce na dohled
Zlínský kraj Ústecký kraj Pardubický kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Karlovarský kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Královehradecký kraj Liberecký kraj Hlavní město Praha
Najít v okolí místa:
19
červenec
Náš TIP
Třeboň opět přivítá Jakuba Krčína, jednoho z nejslavnějších rybníkářů. Na 24 hodin bude propuštěn z pekla a to znamená pořádnou slávu, od pátečního večera až po sobotní noc. Tradiční HISTORICKÉ SLAVNOSTI JAKUBA KRČÍNA se letos konají ve dnech 19.–20. července. Vše začíná Krčínovým příjezdem z pekla v doprovodu čertů a ohňového představení. Na Masarykově náměstí budete svědky bitek šermířských skupin, zaposloucháte se do dobové hudby a shlédnete renesanční tance. Každým rokem se náměstí promění ve středověké tržiště. Druhá scéna se odehrává v zámeckém parku a je určena především dětem, které tu mohou prožít například den v renesanci, šermířskou školu, boje s hadrovými bijáky, střelbu z kuše, stánky s řemesly i středověké písně a tance. Podrobný program se ještě tvoří a bude včas zveřejněn. Pořadatelem slavností je odbor kultury a cestovního ruchu Města Třeboň. Na všechny akce je vstup zdarma. Změna programu vyhrazena.
19
červenec
Náš TIP
Jen na jeden den bývá každoročně proslulý třeboňský rybníkář Jakub Krčín propouštěn z pekla a o to větší oslava to musí být! V historicky laděném programu se již tradičně představují skupiny historického šermu a tance, děti zabaví loutkové pohádky, kejklíř, sokolník, ukázky řemesel nebo historické soutěžení. Nedílnou součástí slavností jsou také koncerty, řemeslný trh a slavnostní průvody městem. Závěrečný noční loučový průvod vede na hráz rybníka Svět, kde se loučíme s Jakubem Krčínem. Slavnosti jsou zakončeny ohňostrojem, odpalovaným nad hladinou Světa. Akci pořádá město Třeboň. Vstup zdarma.
V letošním roce jsou městské trhy organizovány v těchto termínech: 30. 03. 2024 Velikonoční trh 20. 04. 2024 Jarní trh s koštem vín 25. 05. 2024 Otevírání lázeňské sezóny s trhem 08. 06. 2024 Letní trh 20. 07. 2024 Historické slavnosti Jakuba Krčína s trhem 03. 08. 2024 Lázeňská Třeboň s trhem 10. 08. 2024 Myslivecká Třeboň s trhem 07. 09. 2024 Vinobraní s trhem 28. 09. 2024 Svatováclavské slavnosti s trhem 09. 11. 2024 Svatomartinský trh 30. 11. 2024 Třeboň plná andělů s rozsvícením stromu a adventním trhem
27
červenec
Náš TIP
8. ročník historického festivalu, který započne otevřením tržiště a opět přinese dvě zuřivé bitvy, kde se dočkáte pokračování příběhu z roku loňského, šermířský turnaj o ceny, středověkou kapelu, fakíra Dragona a jeho Dragons fire show, metalovou kapelu Metanoon i akrobatickou ohňovou show skupiny Novus Origo a Synů bouře. Dále vystoupí Alchymista Bavor a uvidíte ukázku práva útrpného kata Martina. Samozřejmostí bude dobové tržiště, atrakce pro děti, dětská bitva a chutné občerstvení. Budeme se na Vás všechny těšit v létě v Mrači u tvrze!
9
srpen
XIV. Jemnická bitva
pá 9. 8. 2024 – so 10. 8. 2024
Jemnice
Náš TIP
Již čtrnáctý ročník bitvy v Jemnici. Zámecký park opět poskytne útočiště stovkám šermířů, kteří se utkají v odpolední bitvě. Letošní ročník nás příběhem zavede do 10. století do dob, kdy se Anglie, jak ji dnes známe, dělila na několik království. Podíváme se spolu do království Northrumbrie a budeme svědky bitvy o pevnost Bebbanburg, kterou se jako součást svého rodinného dědictví bude snažit získat náš hrdina, válečník - Sas a Dán, Uhtred se svou armádou. Program tradičně začne už v pátek večer koncertem. V sobotním odpoledním programu se představí tanečnice, šermíři, alchymista, fakír a další. Akci zakončíme ohnivým gala večerem.
10
srpen
Náš TIP
Devatenáctý ročník našeho velkomoravského festivalu je tady a tradičně se uskuteční v areálu Archeoskanzenu Modrá. Během tohoto víkendu se můžete vrátit do doby Velké Moravy. Těšit se můžete na bojové ukázky, řemesla, lukostřelbu, dobové tržiště, soutěže pro děti i dospělé a mnoho dalších. Vrcholem sobotního i nedělního programu bude rekonstrukce velkomoravské bitvy. Proto neváhejte a přijďte s námi Velkou Moravu zažít na vlastní kůži.
24
srpen
Císařský den v Kadani 2024
so 24. 8. 2024 (10:00 – 22:00)
Kadaň
Náš TIP
Nejvýznamnější kulturní akcí města je Císařský den, kterým si Kadaň připomíná slavný příjezd císaře Karla IV. z roku 1367 a 1374. Historickou část města ovládnou dobová řemesla, kejklíři, trhovci, stylová hudba a pouliční divadlo. Vydejte se do Kadaně v sobotu 28. srpna. Uskuteční se tam Císařský den, připomínající rok 1367 a návštěvu římského císaře a krále českého Karla IV. Od 10 dopoledne se návštěvníci mohou těšit nejen na krále Karla a jeho družinu, ale také na řadu dobových vystoupení a slavnostní průvod, který na Císařský den dorazí v 14 hodin. Program probíhá zároveň na několika místech. Na Mírovém náměstí probíhá celý den historický jarmark s dobovými stánky. K vidění jsou zde tradiční řemesla a na velkém pódiu bude bohatý program, zakončený velkolepým ohňostrojem. Na městských hradbách si děti mohou projít Sedmero rytířských ctností. Smetanovy sady patří rytířskému ležení, ke kterému patří jezdecké a sokolnické ukázky, netradiční hry pro malé i velké a turnaj v lukostřelbě.

Inzerce