Army park Ořechov - Muzeum vojenské techniky

stálé expozice | přidáno pořadatelem akcí Army Park Ořechov
Jedinečné vojenské muzeum, které je součástí Army Parku, výborně doplní den v military duchu. Muzeum mapuje historii naší armády a nachází se z velké části v podzemním bunkru.

Náš zábavní military park se rozkládá v bývalém areálu protivzdušné obrany města Brna a jeho velkou část zabírá právě muzeum, včetně podzemních hangárů na raketové nosiče Něva, nadzemních objektů a podzemního velitelského bunkru. Muzeum tedy nejsou jen vitríny s nedotknutelnými objekty, ale téměř historicko- vojenský skanzen, ve kterém zjistíš, jak armáda fungovala.

V muzeu, které mapuje historii naší armády od roku 1945 do roku 1989, najdeš nejen výstroj, ruční zbraně a vojenské přístroje, ale i velkou vojenskou techniku, kterou ukazujeme i v provozu. Techniku vzdálenější i bližší historie předvádíme v plném nasazení včetně originálního vybavení. Průvodce tě samozřejmě seznámí s funkcí každého exponátu a zodpoví všechny tvé dotazy.

Prohlídka vojenského muzea trvá přibližně jednu hodinu a hodí se jako začátek nebo konec dobrodružného dne stráveného v našem zábavním parku. Ale nic ti nebrání přijít se do muzea podívat i jen tak, třeba se synem, který je blázen do vojáčků. Možná vás nadchne tak, že si příště budete chtít nějakou tu vojenskou akci i vyzkoušet.

Pořadatel akce

Army Park Ořechov, telefon: 732 409 404, e-mail: info@orechov1945.cz

Ořechov
okres Brno - venkov, Jihomoravský kraj

Místa v okolí:
[5.9 km] Dolní Kounice (zámek)
[6.0 km] Dolní Kounice
[6.2 km] Rajhrad
[6.8 km] Modřice
[7.1 km] Rajhrad u Brna (klášter)
[8.5 km] Vojkovice
[10.0 km] Ivančice
[10.3 km] Vila Stiassni
[10.7 km] Židlochovice
[10.7 km] Tuřany
[11.1 km] Brno
[11.9 km] Rosice u Brna
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Wikipedia

Inzerce

Náhodné video