Výstava oranžerie - Miroslav Michalec a Vladimír Heiser Z kraje

výstavy | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
pátek 27. 5. 2022 (10:00) – čtvrtek 30. 6. 2022 (17:00)  tuto akci již nestihnete 
Ke svému výtvarnému názoru se propracovával postupně, zejména při studiu na Střední průmyslové škole stavební v Plzni a hlavně pak při studiu na Fakultě architektury Českého vysokého učení v Praze. Je kreslířem a malířem amatérem, nechodil do žádných výtvarných kroužků, nemá vyhraněný styl a zkouší různé techniky. Nejvíc prací namaloval rudkou a akvarelem. Jak sám říká, na olej ještě nedorostl. Na vysoké škole pracoval ve vysokoškolském klubu, vytvořil nespočet originálních plakátů na různé kulturní akce (Olympic, Marsyas, Petr Novák, Hegerová, Brontosauři, atd.), které se bohužel nedochovaly. Plakátová tvorba mu byla blízká, o čemž mohou svědčit i drobné práce v podobě novoročenek.

V Plzeňském kraji se podílí na tvorbě dotačního titulu pro malé obce. Za jeho vedení se podařilo kraji jako prvnímu v ČR schválit nový územní plán kraje.

Pořadatel akce

Manětín (zámek), tel. +420 373 392 283, manetin@npu.cz

Manětín (zámek)
okres Plzeň - sever, Plzeňský kraj

Zámek ve správě Národního památkového ústavu
Zámek stojí na místě tvrze (13. stol.), která byla krátce před r. 1600 přestavěna Jeronýmem Hrobčickým z Hrobčic na renesanční zámek. Po požáru r. 1712 barokně přestavěn, arch. T. Hafenecker. R. 1945 zámek zkonfiskován rodu Lažanských, poté zde bylo sídlo ředitelství Státních lesů a později muzeum.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Wikipedia

Inzerce

Video z místa konání