15/8
Od sklepa po půdu

oživené prohlídky
čtvrtek 15. 8. 2024 (17:00 – 18:00)  (za 31 dní)
Akce se koná i v dalších termínech: středa 21. 8. 2024 (17:00 – 18:00), čtvrtek 5. 9. 2024 (17:00 – 18:00)
11. 7., 15. 8., 21. 8., 5. 9. vždy od 17 hodin.

Chcete se podívat do míst, kam se běžný návštěvník nedostane? Vydejte se s průvodci Husitského muzea na mimořádné prohlídky Staré radnice. Ve středověkém sklepě to začne a skončí až u hodinového stroje v samotné věži.

Kdo se podílel na stavbě gotické stavby s druhým největším sálem v Čechách? Kam a kdy se stěhoval táborský orloj? K čemu sloužil mazhaus kdysi a co v něm můžeme vidět dnes? Jak a proč se budovaly pod městem sklepy a kdy došlo k jejich propojení v dnešní vycházkovou trasu? Proč se v gotickém sále budovalo patro a kdy se zase pokorně bouralo, aby se palác dostal do původního stavu? Kde se vystavovaly první exponáty muzea založeného v roce 1878? A jak to vypadá na radniční půdě a ve věži?

Odpovědi na tyto otázky, ale ještě mnohem více se dozvíte na čtyřech mimořádných prohlídkách, které si muzeum připravilo pro návštěvníky na tuto letní sezónu. „Každoročně zaznamenáváme velký zájem o prohlídku krovů Staré radnice, kterou jsme dosud nabízeli pouze v rámci Dnů evropského kulturního dědictví. Proto jsme se rozhodli, že naši nabídku mimořádných prohlídek rozšíříme a seznámíme návštěvníky s celou budovou, “ říká vedoucí oddělení programů a expozic Kateřina Nimrichtrová.

Text pro průvodce připravily muzejní historičky Jitka a Lenka Vandrovcovy: „Budova Staré radnice je sama o sobě velice zajímavá a má návštěvníkům co nabídnout. V útrobách národní kulturní památky můžeme obdivovat zručnost a um našich předků. “

Kapacita prohlídek je omezena, proto je třeba se na jednotlivé termíny objednat na tel. čísle 774 059 263. Vstupné činí 130 korun, pro studenty a důchodce 100 korun. Dobře se oblečte, protože v podzemí je zima, a obujte vhodné boty, aby se vám dobře stoupalo až na samý vrchol.

Pořadatel akce

Husitské muzeum v Táboře - https://www.facebook.com/husitskemuzeum

Tábor
okres Tábor, Jihočeský kraj

kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Wikipedia
Facebook

Žižkovo náměstí 1/1

Inzerce

Siderea - taneční skupina
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Video z místa konání