Komorní hradní bál

společenské akce | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
sobota 21. 5. 2022 (16:00 – 20:00)  tuto akci již nestihnete 
Sobota 21. 5. 2022, 16:00 - 20:00
Ples pořádá soubor Fragium 16 pod vedením Pavla Jiráska. Tance a jejich výuku povede Hana Tillmanová
Předchozí znalost tanců není nutná k tomu, abyste se mohli zúčastnit, mnohé jsou tak jednoduché a příjemné, že se je rychle naučíte přímo na místě.
Oblečení vybírejte jako na bál napříč staletími, ze svých oblíbených období od konce 15. do 19. století, popř. starší; jen z prostorových důvodů nedoporučujeme dlouhé vlečky a objemné krinolíny.
Nemusíte mít nutně dobové oblečení, ale snažte se společenským oděvem, včetně doplňků, přispět ke slavnostnímu rázu, který na bálech všichni tolik oceňujeme. (Prostor k převlékaní je zajištěn a bude přístupný od 15:00.)
Tance budou rozmanité, náročnější pro ty, kteří se chtějí svou dovedností blýsknout (ano – i So ben mi chi ha buon tempo), i jednoduché a zábavné, kde si spolu zatančí celá společnost. Vybírat je budeme ze stěžejních bálových tanců několika období: renesance a raný novověk, old country dances z doby stuartovské a austenovské, empír a biedermeier.
Vstupné:
300,- Kč / osoba
při včasné registraci a zaplacení do 15.5.2022 získáte zvýhodněnou cenu 250,- Kč.
PŘIHLÁŠKY NA PLES VYPLŇUJTE ZDE
Uvítáme (není povinné!), když s sebou přivezete nějaké stylové dobroty ke společné tabuli, i my pro vás budeme mít dosti dobrého nachystáno.
Přihlášky na bál najdete zde.
Odkazy na pořadatele:
Donna Mobile
Událost na Facebooku

Pořadatel akce

Grabštejn (hrad), tel. +420 482 724 301, grabstejn@npu.cz

Grabštejn (hrad)
okres Liberec, Liberecký kraj

Zámek stojí na místě hradu z 11. století. Po dobytí Mikulášem z Kašperka se mění na husitskou pevnost. V roce 1562 přestaven na renesanční zámek. Klasicistní úpravy nastaly v roce 1818. Po r. 1945 využíván armádou, poté ponechán chátrání. Od r. 1992 je postupně rekonstruován.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia
Facebook

Inzerce

Video z místa konání