sobota 25. 3. 2023 (8:30 – 18:30)  tuto akci již nestihnete
Experimentální přátelský turnaj v šermu dlouhým mečem.

For the English language, see below.
16 šermířů - 120 soubojů (systém každý s každým)
Pravidla PSA s následujícími odchylkami:
1. Šermuje se na 3 zásahy. Konečný stav 3:3 nebo vyrovnané skóre po uplynutí 3 minut znamená PROHRU pro oba. Každý zápas bude rozhodován s neomezenou pomocí dvou kamer.
2. Nohy od kolen dolů (včetně) nejsou platnou zásahovou plochou.
3. Pěst ruky po zápěstí (včetně) není platnou zásahovou plochou.
4. Zásah daný při držení zbraně pouze jednou rukou není platný.

Turnaj si pohrává s myšlenkou Božího soudu, jehož účastníci jsou povinni se dostavit s v plechových rukavicích, vysokých botách a ochranou kolen. Proto případné zásahy neplatného povrchu nebudou zastavovat boj.
Vyhodnocení turnaje proběhne podle počtu vítězství, indexu Zd- Zo, a Zd. (bez eliminace)
Registrace: termín bude upřesněn, proběhne dvoukolově s předností šermířů s HR nad příčkou 600.
Startovné: bude upřesněno
Experimental friendly longsword tournament.
16 fencers- 120 bouts (round- robin system)
PSA rules will be applied with these exceptions:
1. Each duel is played up to 3 successful hits. If the final state is 3:3, or otherwise equal score after 3 minutes are gone, then its a LOSE for both competitors. Each hit will be confirmed with unlimited assistance of two cameras.
2. Legs below knees (included) are not valid surfaces for hits.
3. Fists up to wrists (included) are not valid surfaces either.