Puškařství Skrbek

Hluboko v 80. letech minulého století jsem zcela propadl kouzlu historického šermu. Později se z toho vyvinula šermířská skupina Corporal. Začal jsem pro šermíře vyrábět zbraně.. Nejdřív chladné a zbroj, později se přidaly makety palných zbraní. Ovšem vždycky mne to táhlo k ostrým palným zbraním.
Jako vyučený zámečník jsem si po převratu zařídil rekvalifikaci v oboru puškař.

Mojí velkou zálibou jsou předovky. Domnívám se, že tak široký sortiment vojenských i loveckých předovek hned tak někdo u nás nenabízí. Předlohy pro své zbraně hledám na hradech, zámcích i u soukromých sběratelů.

Nevyhýbám se ani replikám zadovek. Samozřejmostí jsou například jehlovky Dreyse, ale i řada jiných, méně obvyklých systémů. Neobvyklé věci, které „nejdou vyrobit“, mne baví.
Další moje specialita jsou expanzní zbraně- zadovky na střelbu „slepými“ náboji. Vyrábím jednoranové, opakovací, ale především zbraně střílející dávkou. Nejoblíbenější položka v tomto směru jsou různé variace na samopaly Sten.
Moje zbraně jsou ověřeny zkušebnou Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva.
Věnuji se také opravám, úpravám a restaurování palných i chladných zbraní a pro dekorační účely dodávám nestřílející makety.

Ve spolupráci s dalšími řemeslníky- specialisty zvládáme bez potíží větší zakázky. Pokud potřebujete kompletně vybavit nově vzniklou skupinu historického šermu, tak vás vystrojíme a vyzbrojíme. Totéž platí pro kluby vojenské historie, divadla, repliky mučíren, zbrojnic a podobně. Chcete mít na svém sídle stylově vybavený pánský pokoj?
Naše zbraně odebírají nejen tuzemští klienti ale i klienti ze zahraničí.
Pokud vám mohu pomoci vstoupit do krásného světa střelby z replik historických zbraní, šermu a rekonstrukcí bitev, nebo jen vyzdobit váš domov krásnými zbraněmi, tak napište, zavolejte nebo se stavte.

Vysoká nad Labem
okres Hradec Králové, Královehradecký kraj

Sídlo výrobce

kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz

Sortiment výrobce

historické oděvy, ostatní, repliky historických zbraní, víno

Zaměření výrobce

restaurátorská činnost, šití historických oděvů

Cafe Pandur
restaurace

Prémiová slovinská vína, kvalitní výběrová káva, domácí dezerty, klidné stylové prostředí.
Kontakt
Josef Kočí
734 106 642
sjsart@seznam.cz
Adresa
Tyršova 145
411 55 Terezín
Ústecký kraj

Fotografie výrobce

Akce tohoto výrobce

Tento výrobce nepořádá žádné akce, které byste mohli ještě stihnout.
Archiv akcí tohoto výrobce

Puškařství Skrbek

Miloš Skrbek

Vysoká nad Labem 183
503 31 Vysoká nad Labem

Inzerce

Hluboko v 80. letech minulého století jsem zcela propadl kouzlu historického šermu. Později se z toho vyvinula šermířská skupina Corporal.