Kalendář akcí

Kulturní akce na dohled

Dnes je středa 18. 9. 2019

Poslední aktualizované akce

Dnes je středa 18. 9. 2019

Poslední aktualizované skupiny

Poslední aktualizovaní výrobci,
prodejci a pořadatelé akcí

Adresář skupin podle období

Pravěk   (6 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Starověký Egypt   (2 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Antika (14. stol. př.n.l. - 476)   (33 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Starověk   (38 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Vikingové, Normané   (53 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Saracéni   (30 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Barbaři   (46 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Velká Morava   (7 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Husité   (113 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Středověk raný   (185 skupin)

[skrýt/rozbalit]
Adorea - šermíři Olomouc, Aesculus, Agmen, Ajna Kenning / Tanecni show, Choreografie, Aldeigjuborg, Alia Tempora, Alla Danza, Allegros, Alotrium, Animata, Aramis, Au Jugé, Aurum Tábor, Bakchus - Medieval music, Balestra, Baštýři, Bibus Spiritus, Bohemian Bards, Bratři z růže, Bravo Team Libora Olšana, Corvus, Corvus Arma, Corvus milites, Černá růže, Dies Mortis, Divadlo Bez Střechy, Dům rytířských ctností, Dura Nux, Elthin - středověká hudba, Equites, Ergo, Exulis, Familiaris Domini Regis, z.s., Gard, Garde, Garde Gris, Grex - sever Liberec, Harcíři z Rokycan, Hellfire- fire show group, Heraldicus - historický šerm, Honorata, Jagabab, Keltoviny, Kmen Vltavanů, Královští žoldnéři, Kubko - divadlo, Laridenn, Lucemburk, spolek historického šermu, Lucius, Lvi ze Staré, Mattias, Mericia, Miritis, MOR, Moravský šermířský spolek, Morgenstern, Njörd, Notorix Denatur, Novus Origo, Nuntius Regis, spolek šermu, tance a divadla, Ordál - gotická katovna , Páni z Bludova, Páni z Kolína, Páni z Lichtenburka, Pantaleon z Tlučné u Plzně, Quanti Minoris, Řád Černých rytířů, Rekové, REX - umělecká agentura, Romantika Plzeň, rytiersky turnaj NORMANI, Rytíři Gwydyonu, Rytíři Koruny České, Rytíři svatého Grálu, Rytíři Země zubra, S.P.G. Old Guard, Saltatori Reginae Beatrix, SHŠ Jindřich , SHŠ Rytíři -Žichovice ,z.s., Siderea - taneční skupina, Sígři, Sigurd, Sokolníci Falker, Srdcové eso - taneční skupina, Stáj Brettynka , Subulcus, Synové Bouře, Šermdivadlo Clatonia, Štvanci, Tambour, Tempus, Thorwaldsons, Triglav, Trn v oku, agentura a tanečníci, Turdus, Valkenava, Victorius, VK Avalon - Plzeň, Vran, Vyděděnci, Weytora, Žoldnéři, Žoldnieri

Středověk vrcholný   (239 skupin)

[skrýt/rozbalit]
1. Císařský dělostřelecký hlavní sbor Stráž pod Ralskem, Abbaca, Adorea - šermíři Olomouc, Aesculus, Agmen, Ajna Kenning / Tanecni show, Choreografie, Alia Tempora, Alla Danza, Allgor, Alotrium, Alternus, Alterum, Animata, AnnoDomini, Aramis, Argyll, Artscenie, Artus Bohemia, Artus Thor, Arvena, Askalon, Aurum Tábor, Bakchus - Medieval music, Baštýři, Berendal, Bibus Spiritus, Biskupští manové z Kroměříže, Bohemian Bards, Bratři z růže, Bravo Team Libora Olšana, Cavalieri Moravi, Corpus Bellatores, Corvus, Corvus Arma, Corvus milites, Cvikovští Žoldnéři, Čaroděj Cave, Čarodějky s.r.o.* (*Sestry Rejdí Ovzduším), Černá růže, Dies Mortis, Digladior - škola šermu, Divadlo Bez Střechy, Dragers, Družina pánů z Lipé, Družina z Bukovíka, Dům rytířských ctností, Dura Nux, Elthin - středověká hudba, Equites, Ergo, Euphorica, Exulis, Familiaris Domini Regis, z.s., Flamberg, Flamendři, Florén, Foltest, Fuente Ovejuna, Galthilion , Garde, Garde Gris, Grex - sever Liberec, Harcíři z Rokycan, Hellfire- fire show group, Heraldicus - historický šerm, Honorata, Jagabab, Jezdci a dámy, Kancioneta, Keltoviny, Královští žoldnéři, Krkavci, Kubko - divadlo, Laridenn, les Enfants Perdus, Lucemburk, spolek historického šermu, Lvi ze Staré, Markus M, Markýz ze Strakonic, Mercenarius, Mericia, Miritis, Mohelnická Sebranka, MOR, Moradis, Morgenstern, Mortem, Novus Origo, Orákulum, Ordál - gotická katovna , Páni z Kolína, Páni z Lichtenburka, Páni z Michalovic, Pantaleon z Tlučné u Plzně, Porta Temporis, Poustevník, z.s., Poutníci štěstěny, Quanti Minoris, Querela historická lidová hudba, Raava, Řád Černých rytířů, Regii Caroli regis - soubor starého tance, Rekové, Revertar, REX - umělecká agentura, Romantika Plzeň, Rotyka, Růže z Hradce, Rytíři Gwydyonu, Rytíři Koruny České, Rytíři řádu Růže, Rytíři svatého Grálu, Rytíři Země zubra, S.P.G. Old Guard, Saltatori Reginae Beatrix, Sdružení Bohém, SHŠ Jindřich , SHŠ Mortis, SHŠ Rytíři -Žichovice ,z.s., Siderea - taneční skupina, Sígři, Sokolníci Falker, Solutus, Srdcové eso - taneční skupina, Subulcus, Synové Bouře, Šermdivadlo Clatonia, Štvanci, Tambour, Tartus, Taurus, Tempus, Thorax, Thorwaldsons, Trn v oku, agentura a tanečníci, Turdus, Úpičtí střelci z. s., Ursi , Valkenava, Valmont, Vendetta, Vere Gratia, Viridis Milites, VK Avalon - Plzeň, Von Macenau, Vyděděnci, Weytora, Zanyka, Žoldnéři, Žoldnieri

Středověk pozdní   (206 skupin)

[skrýt/rozbalit]
1. Císařský dělostřelecký hlavní sbor Stráž pod Ralskem, Abbaca, Adeptus, Adorea - šermíři Olomouc, Akáda a Meče blesky, Alla Danza, Animata, AnnoDomini, Aramis, Armet, Artus Bohemia, Arvena, Aurum Tábor, Bakchus - Medieval music, Barbarossa SH, Bibus Spiritus, Bohemian Bards, Bravo Team Libora Olšana, Briganti, Cavalieri Moravi, Corpus Bellatores, Corvus, Corvus Arma, Corvus milites, Čaroděj Cave, Dardaři, Devětsil, Digladior - škola šermu, Dílna Mistra Alchemy, Divadlo Bez Střechy, Divadlo Sentiment, z.s., Dům rytířských ctností, Elthin - středověká hudba, Equites, Ergo, Erigo, Euphorica, Exulis, FAJRO, Familiaris Domini Regis, z.s., Flamendři, Florén, Fracce, Fuente Ovejuna, Galthilion , Garde, Gléva Jana Smiřického, Grex - sever Liberec, Harcíři z Rokycan, Hellfire- fire show group, Heraldicus - historický šerm, Honorata, Jagabab, Keltoviny, Komenda Rakonitz, Kubko - divadlo, Laridenn, Markus M, Mattias, Mauritius, Mercenarius, Mericia, Miritis, MOR, Moradis, Moravský šermířský spolek, Morgenstern, Non Sancti, Novus Origo, Orákulum, Ordál - gotická katovna , Páni z Kolína, Páni z Lichtenburka, Páni z Michalovic, Pantaleon z Tlučné u Plzně, Porta Temporis, Poustevník, z.s., Pragma, škola šermu, Quanti Minoris, Raava, Rabussa, Řád Černých rytířů, REBEL, Regii Caroli regis - soubor starého tance, Rekové, REX - umělecká agentura, Romantika Plzeň, Roseta, Rotyka, Rudy Harden, Růže z Hradce, Rytíři Gwydyonu, Rytíři Koruny České, Rytíři řádu Růže, Rytíři svatého Grálu, Rytíři Země zubra, S.P.G. Old Guard, Saltatori Reginae Beatrix, Savioli, Sdružení Bohém, Sdružení pro historii M.C.E., Shareefa - taneční spolek , SHŠ Jindřich , SHŠ Mortis, Siderea - taneční skupina, Sokolníci Falker, Sordem, Společenství šermu a ohně Tartas, Srdcové eso - taneční skupina, Subulcus, Synové Bouře, Šermdivadlo Clatonia, Šermířský spolek Tábor - Táborští Kupci, Štvanci, Tambour, Taurus, Tempus, Turdus, Vae Victus, Valmont, Vendetta, Vere Gratia, Victorius, Viridis Milites, Vivamus, Von Macenau, Vyděděnci, Weytora, Zanyka, Zlatý Grál - Tachov, Žoldnéřské společenství medvěda a vlka, Žoldnieri

Renesance (15. stol. - 16. stol.)   (156 skupin)

[skrýt/rozbalit]
1. Císařský dělostřelecký hlavní sbor Stráž pod Ralskem, Abbaca, Adorea - šermíři Olomouc, Aesculus, Ajna Kenning / Tanecni show, Choreografie, Alla Danza, Allegros, Animata, AnnoDomini, Aqua Fortis, Aramis, Artscenie, Arvena, Asmodeus, Bakchus - Medieval music, Balestra, Bibus Spiritus, Bratři z růže, Bravo Team Libora Olšana, Briganti, Cavalieri Moravi, Cech sv. Michaela, Corvus Arma, Čaroděj Cave, Černá růže, Devětsil, Digladior - škola šermu, Divadlo Bez Střechy, Divadlo Sentiment, z.s., Dům rytířských ctností, Dura Nux, Elthin - středověká hudba, Equites, Euphorica, Évadées, Exulis, FAJRO, Flamendři, Fracce, Fuente Ovejuna, Galthilion , Gard, Garde, Grex - sever Liberec, Harcíři z Rokycan, Hellfire- fire show group, Heraldicus - historický šerm, Jagabab, Kancioneta, Kubko - divadlo, Lanistae liberi Pragenses, Laridenn, Markus M, Mattias, Mericia, Miritis, Moradis, Moravský šermířský spolek, Morgenstern, Non Sancti, Orákulum, Páni z Kolína, Pantaleon z Tlučné u Plzně, Porta Temporis, Poustevník, z.s., Pragma, škola šermu, Promachos, Quanti Minoris, Rabussa, Řád Černých rytířů, Regii Caroli regis - soubor starého tance, Rekové, REX - umělecká agentura, Rival, Romantika Plzeň, Roseta, Rotyka, Růže z Hradce, Rytíři Gwydyonu, Rytíři Koruny České, S.P.G. Old Guard, Saltatori Reginae Beatrix, Savioli, Sdružení Bohém, Sdružení pro historii M.C.E., SHŠ Jindřich , Sígři, Sok, Sokolníci Falker, Sordem, Srdcové eso - taneční skupina, Šermdivadlo Clatonia, Škola dobového šermu a skupina Manus Regis, Štvanci, Tambour, Taurus, Tempus, Thorwaldsons, Trn v oku, agentura a tanečníci, Turdus, Valkenava, Valmont, Vendetta, Vere Gratia, Vivamus, Weytora, Žoldnieri

Rudolfínské období   (22 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Třicetiletá válka (1618 - 1648)   (142 skupin)

[skrýt/rozbalit]
1. Císařský dělostřelecký hlavní sbor Stráž pod Ralskem, 5.pruský husarský regiment von Ruesch, Abbaca, Adorea - šermíři Olomouc, Ajna Kenning / Tanecni show, Choreografie, Alla Danza, Allegros, Alotrium, Altblau regiment, Animata, Aqua Fortis, Aramis, Askalon, Asmodeus, Bakchus - Medieval music, Balestra, Bibus Spiritus, Biskupští manové z Kroměříže, Bravo Team Libora Olšana, Briganti, Cavalieri Moravi, Collegium Armatum, Compagnia della Morte , Corneta Moravia, Corporal, Corvus, Corvus Arma, Corvus milites, Čaroděj Cave, Černá růže, Dardaři, De Svenska Adelsmannen, Divadlo Bez Střechy, Divadlo Sentiment, z.s., Dubia Fortuna, Duellanti, Dům rytířských ctností, Elthin - středověká hudba, Equites, Exulis, Flamberg, Flamendři, Fuente Ovejuna, Garde, Grex - sever Liberec, Harcíři z Rokycan, Hellfire- fire show group, Honorata, Houwaldův regiment, Jezdci a dámy, Kancioneta, Kubko - divadlo, Laridenn, les Enfants Perdus, Magna Moravia, Markýz ze Strakonic, Mattias, Moradis, Moravský Podhorácký pěší pluk, Moravský šermířský spolek, Morgenstern, Mortaigne Regiment, Mortem, Nevers - společnost historických aktivit, Páni z Kolína, Pantaleon z Tlučné u Plzně, Piechota wybraniecka miasta Zamość, Promachos, Querela historická lidová hudba, Řád Černých rytířů, REBEL, REGO, Rekové, REX - umělecká agentura, Romantika Plzeň, Rotyka, Rytíři Gwydyonu, Rytíři Koruny České, S.P.G. Old Guard, Salva Quardia, Sdružení Bohém, SHŠ Jindřich , Sígři, Sokolníci Falker, Společenstvo Libertas, Spolek přátel historického šermu Svobodní Žoldnéři, Škola dobového šermu a skupina Manus Regis, Štvanci, Tartus, Taurus, Trn v oku, agentura a tanečníci, Valmont, Vendetta, Victorius, Vivamus, Von Macenau, Weytora, Žoldnieri

Baroko (17. stol. - 18. stol.)   (105 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Válka o dědictví španělské   (4 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Rokoko (18. stol.)   (51 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Sedmiletá válka (1756 - 1762)   (26 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Napoleonské války (1789 - 1815)   (35 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Prusko-Rakouská válka (1866)   (14 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Období let 1868 - 1914   (15 skupin)

[skrýt/rozbalit]

1. světová válka (1914 - 1918)   (20 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Období let 1918 - 1939   (14 skupin)

[skrýt/rozbalit]

2. světová válka (1939 - 1945)   (15 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Období 1945 - současnost   (12 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Vietnamská válka (1945-1975)   (8 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Korejská válka (1950-1953)   (8 skupin)

[skrýt/rozbalit]

20. stol., 30. léta   (15 skupin)

[skrýt/rozbalit]

20. stol., 80. léta   (10 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Speciální jednotky 21. století   (3 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Fantasy   (85 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Western   (27 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Piráti   (78 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Orient   (11 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Gladiátoři   (6 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Skoti   (4 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Mafie   (10 skupin)

[skrýt/rozbalit]

Inzerce

Medař - řemeslná výroba MEDOVÉHO VÍNA - 100% přírodních medovin. Stánkový prodej nejen našich výrobků z medu.

Doporučené weby

Náhodný výrobek

Vlasta Savana Houdek
300 Kč
Šermířské kožené rukavice

Aktuality z hradů a zámků

Žebrák (hrad)
18. 9. 2019
dne 14. 9. hrad Žebrák z důvodu pronájmu uzavřen
Schwarzenberská hrobka v Domaníně
18. 9. 2019
Prohlídky třeboňského zámku a hrobky Schwarzenbergů od úterý do neděle, v čase od 9:00 do 15:30 hodin. Od letošního roku bez polední přestávky.
Velké Losiny (zámek)
18. 9. 2019
Výstava 50 let od natočení filmu Kladivo na čarodějnice je v měsíci září otevřena pouze v sobotu a neděli.
Jaroměřice nad Rokytnou (zámek)
18. 9. 2019
Prohlídkový okruh III - chrám sv. Markéty je od 4. 9. 2019 do konce r. 2022 z důvodu jeho rekonstrukce nepřístupný!
Hrubý Rohozec (zámek)
18. 9. 2019
ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY... během měsíce září se na vás budeme těšit v čase od 9:00 do 16:00 hodin.
Vila Stiassni
17. 9. 2019
Vážení návštěvníci, z provozních důvodů bude vila Stiassni v pondělí 23. září 2019 pro veřejnost uzavřena. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Grabštejn (hrad)
17. 9. 2019
Předložíte- li na naší pokladně letošní vstupenku z Frýdlantu nebo Lemberku na plné vstupné, získáte u nás snížené vstupné na základní okruh. Naopak s naší vstupenkou (s plným vstupným) získáte stejnou slevu na Lemberku!
Kunštát (zámek)
17. 9. 2019
Ve dnech 1. 9. - 17. 9. bude areál zámku Kunštát uzavřen z důvodu natáčení seriálu ČT. Pro veřejnost bude otevřeno od středy 18. 9. Děkujeme za pochopení.
Hořovice (nový zámek)
17. 9. 2019
Od 4. do 28. 9. bude citelně omezen příjezd a parkování u zámku z důvodu uzavření ulice Pražská. Sledujte pozorně přechodné dopravní značení. Provoz zámku je nepřerušen.
Veltrusy (zámek)
16. 9. 2019
Z technických důvodů nepojede 22. 9. 2019 koňský povoz
Valtice (zámek)
16. 9. 2019
Prohlídky zámku od 1. 7. do 29. 9. DENNĚ včetně pondělí!! NOVĚ výstava kostýmů z letos natáčených dílů série Marie Terezie!!
Mníšek pod Brdy (zámek)
16. 9. 2019
Od úterý do pátku je otevřeno od 10:00 do 15:30. V sobotu a v neděli od 10:00 do 16:00.
Vranov nad Dyjí (zámek)
16. 9. 2019
V sobotu 14. 9. 2019 bude z technických důvodů v provozu pouze 1. prohlídkový okruh REPREZENTAČNÍ INTERIÉRY!!!
Krakovec (zřícenina hradu)
16. 9. 2019
Ctihodní příchozí, SH Krakovec bude v sobotu 31. 8. 2019 od 12, 00 - 14, 00 hodin, pro konání svatebních obřadů veřejnosti uzavřen
Přimda (hrad)
16. 9. 2019
Vážení návštěvníci, v sobotu 21. 9. 2019 se mimořádně z provozních důvodů nekonají prohlídky s průvodcem. Děkujeme za pochopení.
Lemberk (zámek)
16. 9. 2019
Upozorňujeme návštěvníky, že akce Po stopách clam- gallasovských stavebních úprav byla z původního termínu přesunuta na víkend 14. - 15. září 2019. Správa zámku děkuje za pochopení.
Pernštejn (hrad)
16. 9. 2019
Správa hradu neprovozuje turistický vláček, nijak nezodpovídá za jeho provoz a při pozdním příchodu na rezervovaný termín prohlídky nijak nezohledňuje zpoždění jím způsobené. Jízdenky neplatí pro vstup do hradu (ani nádvoří)!!!
Slatiňany (zámek)
15. 9. 2019
ZÁMEK JE OTEVŘEN, zahrada uzavřena z důvodu rekonstrukce.
Litomyšl (zámek)
15. 9. 2019
Vážení návštěvníci, z důvodu konání svatebních obřadů v zámecké kapli jsou v sobotu 5. 10. 2019 zušeny prohlídky soukromých pokojů a kaple (okruh II). Děkujeme za pochopení.
Manětín
15. 9. 2019
Rezervace na koncert pana Josefa Fouska na tel. 373 392 283 nebo přímo na pokladně zámku!
Selský dvůr U Matoušů v Plzni-Bolevci
15. 9. 2019
Pozor! Selský dvůr v Plzni - Bolevci je z důvodu plánované rekonstrukce veřejnosti nepřístupný. Vstup je možný pouze při mimořádných akcích inzerovaných na webových stránkách objektu nebo na základě individuální dohody se správcem areálu.
Lysice (zámek)
15. 9. 2019
Z důvodu nemoci je koncert Janáčkova kvarteta 14. 9. 2019 zrušen! V sobotu 14. 9. 2019 bude z důvodu konání svatebních obřadů uzavřena od 11:45 do 14:00 hodin trasa I.
Rájec nad Svitavou (zámek)
15. 9. 2019
Vážení návštěvníci, dovolujeme si vás upozornit, že dne 14. 9. 2019 bude zámek z důvodu konání svatebního obřadu veřejnosti uzavřen od 11:00 do 12:35 hodin. Děkujeme za pochopení.
Kozel (zámek)
14. 9. 2019
Sobota 14. 9. a neděle 15. 9. - reciproční vstupenka, vstup ZDARMA (více v sekci Akce)
Sázava (klášter)
14. 9. 2019
Upozornění: v nedělních speciálních prohlídkách 15. 9. již již jen poslední volná místa v 11:45 hodin. Běžné prohlídky bez omezení.
Mnichovo Hradiště (zámek)
14. 9. 2019
Akce Sokolník a jeho dravci ve dnech 14. 9. a 15. 9. 2019 - ZRUŠENA
Kroměříž (zámek)
14. 9. 2019
Vážení návštěvníci, upozorňujeme, že v pátek 13. září bude zámecká věž otevřena až od 14 hod., v sobotu 14. září z důvodu konání svatebních obřadů uzavřena sala terrena a Květná zahrada z provozních důvodů uzavřena v 17 hod. Děkujeme za pochopení.
Nebílovy (zámek)
14. 9. 2019
Reciproční vstupenka na zámku Nebílovy. - Zámek Nebílovy spolu s hradem Švihov a zámky Červené Poříčí a Kozel připravil pro návštěvníky akci v podobě reciproční vstupenky.
Jezeří (zámek)
13. 9. 2019
Omezení provozu: v pátek 13. 9. 2019 z důvodu plánovaného přerušení dodávky elektřiny bude do 14:30 hod. omezen provoz prohlídkových okruhů / v neděli 15. 9. 2019 z důvodu konání koncertu bude poslední prohlídka I. okruhu v 15:00 a II. okruhu v 15:30...
Stekník (zámek)
12. 9. 2019
Zámek Stekník - výherkyní první Královské cesty chmele a piva je Miroslava Vojteková z Chomutova - Dvě velké tašky naplnily ceny, které získala výherkyně prvního ročníku soutěže Královská cesta chmele a piva. Stala se jí Miroslava Vojteková z...

Náhodné video

Igor Vlahovič | Promo videa - památkové objekty

Poptávky na vystoupení