Promachos
spolek (občanské sdružení) | založeno: 2012 | členů: 4

Skupina historického šermu a občanské sdružení Promachos bylo založeno v roce 2012 jako završení dlouholeté spolupráce mladých a talentovaných šermířů a herců. Během vystoupení si klademe za cíl naše malé i velké diváky nejen pobavit, ale i vzdělávat ve více či méně známých historických zajímavostech, které čerpáme v naší zálibě v dějinách. Z toho důvodu byl název skupiny odvozen z přívlastku řecké bohyně Athény Promachos, která vynikala nejen válečným štěstím ale i moudrostí, a znamená patronku v boji.

Zakládajícími členy SHŠ Promachos a hlavními autory naší tvorby jsou Alexandr Vörös, Jiří Bartůněk a Veronika Kostyálová. Po dlouholeté spolupráci na nejrůznějších šermířských akcích a vystoupeních jsme se rozhodli vložit naše zkušenosti a schopnosti do nového projektu – a založit si vlastní skupinu historického šermu. Rozhodli jsme přizvat jak zkušenější členy šermířské a divadelní obce, tak naprosté nováčky a dát tak dohromady uskupení, jehož záměrem je vytvářet atraktivní vystoupení, která budou bavit jak nás, tak naše publikum.

Nabízená vystoupení jsou jak pro ty nejmenší – od těch školkou i školou povinné, přes odrostlejší publikum, tak i pro náročnější diváky. Pořádáme akce na dětských dnech, školách i školkách, společenských a kulturních akcích, výročích, oslavách, plesech i rautech a všemožných jiných událostech. Vystupujeme na hradech i zámcích, v zahradách, tělocvičnách i sálech.

Specializujeme se na dobu renesance, 30 leté války a baroka. Naši šermíři ovládají francouzskou školu šermu kordem a fleretem a rádi se s Vámi podělí o její krásy. Naším cílem je pak našim divákům nabídnou co možná nejpestřejší paletu historických období. Těšíme se na Vás!

Brno
okres Brno-město, Jihomoravský kraj

Působiště skupiny

kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz

Zaměření a období skupiny / spolku

piráti, baroko (17. stol. - 18. stol.), třicetiletá válka (1618 - 1648), renesance (15. stol. - 16. stol.)

Program vystoupení

další atrakce pro děti, program na rauty, ..., večerní (noční) představení, střelba z kuší (luků), ukázky střelby, vzdělávací pořady pro ZŠ, čestná stráž, naučný program, divadlo (s i bez šermu), ukázky soubojů
svatby, plesy, městské slavnosti, dětské dny, a mnohé další dle domluvy a přání zákazníka

Typy jednotek

mušketýři

Vybavenost skupiny

Zbraně

gotické meče; rapíry; kordy; kordíky; dýky; halapartna, muškety; soubojové pistole

Fotografie skupiny

Akce této skupiny

Tato skupina nepořádá žádné akce, které byste mohli ještě stihnout.