Žít jako invalida - hra pro smartphony

stálá expozice | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Geohra pro chytré telefony Žít jako invalida je speciálně vytvořená pro vnitřní prostory Invalidovny. Virtuálně vás jimi provede jeden z místních vojenských vysloužilců a nestor karlínského ústavu Josef Velíšek.
Velíšek zná Invalidovnu velmi dobře a tak na určené trase zábavnou a interaktivní formou seznamuje s její historií a především s tím, jak se zde válečným vysloužilcům žilo. Hráči se zde také seznámí s osobou předního českého fotografa a taktéž vojenského vysloužilce Josefa Sudka.
Hra navazuje na první díl geolokační hry „Aby nebyli nuceni žebrati“, která se věnuje především zajímavostem v okolí Invalidovny. Pro Národní památkový ústav hru vytvořilo studio GEOFUN. Je určena pro rodiny s dětmi i pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet zcela nový typ prohlídek. K zatraktivnění prohlídky přispívá také rozšířená realita, kterou hra nabízí hned na několik místech.
Hru je možné odehrát pouze každou sobotu a neděli od 13:30.
Hru s aplikací si mohou hráči volně stáhnout s předstihem z domova nebo před prohlídkou v prostorách vstupu Invalidovny přes WiFi hotspot.

Pořadatel akce

Invalidovna, tel. +420 724 816 966, invalidovna@npu.cz

Invalidovna
okres Hlavní město Praha, Hlavní město Praha

Barokní budova z let 1731–37, vybudována z prostředků hraběte Strozziho podle projektu Kiliána Ignáce Dientzenhoffera pro válečné invalidy a vysloužilce. Jako Invalidovna sloužila do roku 1935. Budova byla poškozena při povodni v r. 2002.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Wikipedia

Inzerce

Volná společnost pro historii a šerm.
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Náhodné video