Víkendovka Poleaxe - dřevcovky - dýky

sobota 24. 5. 2014 (9:00) – neděle 25. 5. 2014 (14:00)  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
AF006 Poleaxe a dřevcové zbraně
V rámci tohoto kurzu se zaměříme na výuku boje dřevcovými zbraněmi, čímž rozumíme poleaxe,, kopí halapartny v podstatě zbraně s hlavicí na dlouhém dřevci.

Kurs nepřímo navazuje na seminář AF 004 Dlouhá hůl, z něhož přejímá základy pohybu a držení zbraně, proto je pro účast na semináři výhodou předtím absolvovat alespoň jeden seminář AF 004. V prvním semináři se zaměříme na odlišnosti v používání a úchopu dřevcových zbraní oproti holi a především na odlišnosti v použití jednotlivých technik, vzhledem k odlišnému profilu zbraně. Po zvládnutí náplně kursu by cvičenci měli ovládat obecné principy boje dřevcovou zbraní, tak jak byly zaznamenány v evropských šermířských manuálech středověku. Mějme na paměti, že dřevcové zbraně byly nezřídka oficiální zbraní pro účely ordálových soubojů, jejich používání má tedy mnohem hlubší než vojenský podtext, lze dokonce hovořit o zbrani cti a práva.
Pomůcky: cvičnou dřevovou zbraň – kovová, dřevěná nebo plastová hlavice (doporučujeme plast/ gumu), vhodná obuv do sálu, cvičební oděv
Doporučujeme: Šermířská maska 1600 N, prošívaný kabátec, lakrosové či jinak srovnatelně chránící rukavice, chránič krku, jako doplnění a relax přidáváme také dýky. Budeme potřebovat dlouhou hůl s dřevěnou nebo plastovou násadou, případně i kovovou halapartnu, bojové kladivo a dýku. Ohledně tréninkových poleaxe se nemusíte obávat, pokud nemáte vlastní, tak tréninkovou si uděláte jednoduše, tačí dlouhá hůl a k ní kobercovkou přilepit krátkou příčku.

Pořadatel akce

Arma ferre - spolek pro obnovu evropských bojových umění, info@armaferre.cz, 775 008 055

Vápenná
okres Jeseník, Olomoucký kraj

Místa v okolí:
[3.0 km] Skorošice
[9.9 km] Velká Kraš
[10.3 km] Jeseník
[10.6 km] Uhelná
[11.0 km] Písečná
[11.5 km] Ostružná
[11.7 km] Vidnava
[12.8 km] Hradec - Nová Ves
[13.7 km] Jánský Vrch (zámek)
[15.7 km] Branná
[16.0 km] Chrastice (Staré Město)
[17.0 km] Staré Město
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz

Inzerce

Historická obuv a doplňky, civilní obuv, obuv pro divadlo a film, krojová obuv a krojové opasky.
Výrobce finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Náhodné video