Večer pro klášter Chotěšov

přednáška | oživené prohlídky | divadlo | hudební koncert | jarmark | festival | výstava | vystoupení | bitva | přidáno pořadatelem akcí CHOTĚŠOVSKÁ VLNA, o.s.
sobota 1. 8. 2015 (od 14:00)  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Videomapping na fásadu kláštera, Ivan Mládek & Banjo Band nebo netradiční prohlídky barokního kláštera čekají na návštěvníky kulturní akce Večer pro klášter Chotěšov, která se uskuteční v sobotu 1. srpna 2015 od 14 hodin do půlnoci.
První srpnovou sobotu je pro návštěvníky kláštera Chotěšov připraven pestrý program, který má přiblížit tuto barokní památku a zároveň příchozí pobavit. „Hlavním lákadlem je, samozřejmě kromě kláštera samotného, vystoupení legendy české hudební scény Ivana Mládka s jeho Banjo Bandem a noční světelná projekce na fasádu kláštera, takzvaný videomapping, “ přibližuje program akce Pavel Říha, předseda spolku Chotěšovská vlna, který je organizátorem Večera pro klášter Chotěšov.
Hlavním cílem akce je přiblížit historii a současný stav ohrožené kulturní památky klášter Chotěšov veřejnosti. Pro návštěvníky je tak připravena řada prohlídkových tras a to především míst, která jsou během roku naprosto nepřístupná. Více přibližuje dramaturg akce Jakub Švehla: „Zpřístupněn bude konvent, tedy hlavní budova kláštera, ale také řada unikátních míst - klášterní krovy, sklepy a podzemní štola. Letos poprvé navíc příchozím nabídneme jižní věž kláštera, kterou jsme během roku s dobrovolníky vyklidili a tak jí můžeme, jako novinku, také zpřístupnit. Na všech těchto místech budou připraveni průvodci. Po setmění navíc život v klášteře přiblíží oblíbené noční oživené prohlídky. “
Součástí akce bude bohatý šermířský a vojenský program. Po celý den budou probíhat ukázky historicky bližšího i vzdálenějšího vojenství například od skupiny historického šermu Modrý regiment, dobový vojenský tábor, své řemeslo představí Kat Vopat. Organizátoři nezapomínají ani na děti, pro které jsou připraveny hry, ukázky výstroje a výzbroje s možností vyzkoušení „na vlastním těle“ a také loutkové divadlo od spolku Baribal.
S akcí Večer pro klášter Chotěšov je neodmyslitelně spjatý známý plzeňský architekt Jan Soukup, který i letos nabídne poutavou přednášku o historii kláštera. Na hlavním podiu v předních zahradách se vedle zmíněného Ivana Mládka představí Touch of Gospel, Sebevrány, Past a skupina tvořená zdravotně postiženými muzikanty ze Zbůchu HaZ Band. V kapitulní síni vystoupí duo Dubnička- Lahoda a dámské folkové trio Přelet M. S.
Na závěr zve na akci Večer pro klášter Chotěšov předseda organizátorů Pavel Říha: „Letos slaví Chotěšov 900 let od první písemné zmínky o obci. Klášter založený na počátku 13. století tedy dominoval od nepaměti krajině i samotné obci. Domnívám se, že je důležité si takové stavby vážit a vnést do ní život. Navíc je úžasné na tomto místě být a nechat na sebe dýchnout kus naší historie. Akce Večer pro klášter Chotěšov je pro to ideální příležitost. “
Všechny potřebné informace včetně časového harmonogramu naleznete na webu www.vecerproklaster.cz nebo na facebookovém profilu akce.

Pořadatel akce

CHOTĚŠOVSKÁ VLNA, o. s., riha@vecerproklaster.cz

Chotěšov (klášter)
okres Plzeň - jih, Plzeňský kraj

Jeho založení je kolem r.1202 – 1210. Za Karla IV. renovace konventu a přistavěn špitál. Do barokní podoby se dostavěl r. 1756. V r.1838 vyhořely věže kostela a byl zbourán. V l.1878-1950 jej obýval řád Navštívení Pany Marie, poté byl do r.1975 celý areál v užívání čs. armády. Nyní se majitelé mění.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Facebook

Inzerce

NABÍZÍME historický program na Vaše akce s názvem MINIŠKOLIČKA PRÁSKÁNÍ BIČEM. Stejně tak i na LETNÍ TÁBORY...
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Video z místa konání

Jan Fiser | Promo videa - památkové objekty