Myslivecká latina aneb lovecké kratochvíle na manětínském panství

oživené prohlídky | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
sobota 31. 7. 2021 (19:30 – 23:00)  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Nejkrásnější noc v roce zažijete letos na památkách už v půlce letních prázdnin! Hradozámecká noc se mimořádně uskuteční již 31. července 2021 a letošní sezónu si cestou na zámek Manětín nezapomeňte dát peříčko za klobouk. Čekají tam na Vás příhody v myslivecké kamizole! Nevšední zámecký hon se odehraje přímo v místech zámecké zahrady a její nové oranžérie. Hlavním úlovkem ovšem nebude tamní jelen sika, ale zajímavé scénky z života myslivosti a loveckých kratochvílí manětínského panství od 19. století až po současnost.
Speciální prohlídky budou postupně probíhat od 19:30 až do 23:15 hodin. Délka každé z nich je plánovaná na 40–45 minut a vstupenky bude možné zakoupit online či na pokladně zámku. Koupě či rezervace vstupenky je nutná předem! V den konání akce lze platit předem rezervovanou vstupenku pouze v hotovosti. Děkujeme a těšíme se na Vás!

Pořadatel akce

Manětín, tel. +420 373 392 283, manetin@npu.cz

Manětín
okres Plzeň - sever, Plzeňský kraj

Zámek stojí na místě tvrze (13. stol.), která byla krátce před r. 1600 přestavěna Jeronýmem Hrobčickým z Hrobčic na renesanční zámek. Po požáru r. 1712 barokně přestavěn, arch. T. Hafenecker. R. 1945 zámek zkonfiskován rodu Lažanských, poté zde bylo sídlo ředitelství Státních lesů a později muzeum.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Wikipedia

Inzerce

Agentura zabývající se uměním v historii.
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Náhodné video