Možná přijde i Mikuláš

divadlo | přidáno skupinou Honorata
sobota 28. 11. 2015 (od 16:00)  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Na hrad Svojanov míří pekelníci i Mikuláš s andělem!

Vážení příznivci hradu, dovolujeme si vás pozvat na unikátní akci, která se v prostorách středověkého sídla odehraje v novodobé historii poprvé. Věřte nebo ne, ale s příchodem zimního období se otevírají i brány pekelné. Čerti se v sobotu 28. listopadu vydají dokonce i k nám na hrad. Vezměte děti s sebou a přijeďte se na pekelnou show podívat. Vašim ratolestem neuškodí, když je rohatí trochu postraší. V doprovodu přijede i hodný Mikuláš s andělem. Podle zápisů v knize hříchů bude děti kárat nebo obdarovávat.

Pokud chcete prostřednictvím hradního Mikuláše předat dětem nějaký pamlsek či balíček, vezměte jej s sebou a řádně označte, aby jej Mikuláš mohl vašemu potomkovi předat.

Čerti, Mikuláš a anděl neodmyslitelně patří k lidovým tradicím. Nenechte si proto ujít tento jedinečný zážitek. Program s čerty a Mikulášem začíná na hlavním nádvoří hradu v 16 hodin. V případě nepříznivého počasí se přesuneme do domu zbrojnošů. Emotikona smile

Od 28. listopadu máte také možnost prohlédnout si svátečně vyzdobené interiéry hradu. Rovněž se dozvíte spoustu zajímavostí o adventních tradicích v minulosti, o kterých jste možná ani nevěděli.

Využijte příležitost, kdy ostatní památky mají své brány už zavřené, a vydejte se na výlet. Hrad Svojanov je přístupný veřejnosti o víkendech do 13. prosince, a to od 10 do 17 hodin. Těšíme se na vás!

Pořadatel akce

Honorata, gene@seznam.cz, +420 606 613 629

Svojanov (hrad)
okres Svitavy, Pardubický kraj

Původně královský hrad Přemysla Otakara II., rozšířen v 15. stol., stavebně praven renesančně a po požáru r. 1842 empírově.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia
Facebook

Inzerce

Kosmopolitní společnost pro historii, šerm, divadlo, oheň a tanec.
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Video z místa konání