Mikulášská jízda 2021

sobota 27. 11. 2021 (od 10:00)  (dnes)
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Tradiční čertovská jízda s parní lokomotivou na hrad Hartenberg.

Tradiční Mikulášské Jízdy na trati Sokolov- Kraslice
Tradičně se opakující akce, kterou pořádá s neutuchajícím zájmem množství organizátorů v čele s Železničním spolkem Klub M131.1
Jedná se o akci spojenou s rejem a dováděním čertů andělů a mikulášů, kdy je ze Sokolova a Kraslic vypravována parní lokomotiva, ale i motorové vlaky, které odvážejí lidi na trati č. 145 Sokolov - Kraslice do malé neznámé obce Hřebeny
plný vlak čertů andělů a Mikulášů je doprovodem mnoha set dětí, které se každým rokem se svými rodiči této akce účastní.
V zastávce Hřebeny, patřící obci Josefovu, začíná cca 2 km stezka lesem v udolí pod hradní zříceninou hradu a zámku Hartenberg.
Děti s baterkami, lampionky či jenom tak, podle doby, v kterou na Hřebeny dojedou, se vydají touto trasou. Po cestě je čeká návštěva několka pekel.
První je v zastávce nádražní budovy, kterou mají pronajatou Mladí ochránci přírody z Chodova a ve zdejších sklepích je tzv. malé peklo s expozicí strašidel, obrázků či malých čertátek, hrajících si v pekelných sklepech.
Po opuštění těchto sklepů vás cesta zavádí černým lesem do dalších pekelných slují, ty největší jsou v pivovarských sklepích bývalého Hartenberského pivovaru. Samotná cesta končí v podhradí Hartenbergu na tzv. Cikánském dvoře. Zde je připraveno, stejně jako na dalších místech, možné občerstvení.
Každý z účastníků má v ceně jízdenky i balíček plný sladkostí, které získá za odvahu právě zde, v konci cesty z rukou Mikuláše. Spolu se vstupenkou také získávají učastníci další výhody, jako je malé občerstvení či účast na veškeré kulturní produkci
Během celého denního programu je nachystáno mnoho kulturních vystoupení, kapely, divadla, sbory, představení,, stejně jako mnoho obchůdků se vším možným.
K vidění jsou také části sbírek soukromého muzea hornin a minerálů, které se nalézá v zrekonstruovaném penzionu Hubertus.
Co k tomu více povídat??? Kdo jednou byl, přijíždí stále znova a tak se této akce zůčastnuje více než 2000 účastníků.
Jedná se o ojedinělou akci nejen Karlovarského kraje, ale i celé naší republiky.

Pořadatel akce

Hartenberg
okres Sokolov, Karlovarský kraj

Původně rodový hrad založený ve 13. stol., později i královský, přestavěný v 16. až 17. stol. na zámek. Po roce 1945 ponechán osudu, postupně rozkraden, v roce 1985 úmyslně zapálen, dnes zřícenina. Od 90. let probíhá rekonstrukce.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Wikipedia

Inzerce

Skupina historického šermu z Plzně.
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Náhodné video