Meče a vavříny

pátek 26. 5. 2023 (od 19:00)  tuto akci již nestihnete 
Přihlášky zasílejte na adresu: https://bis.brontosaurus.cz/akce/11222/prihlasit?next=https%3A%2F%2Fbrontosaurus.cz%2Fdobrovolnicke-akce%2Fdetail%2F11222%2F
Cena: 200 Kč
Organizační tým: Michal, Hanka a Vašek

Řecká polis pohlcují plameny války, protože městské státy vedou nekonečný zápas o hegemonii. Zatímco Námořní spolek vládne na vlnách Egejského moře, tak Achájci pochodují přes Peloponéský poloostrov a na hrotech svých kopí přináší bolest a pláč.
Vaše loď ale směřuje pryč od toho utrpení, pryč od zmařených životů a vypálených vesnic. Když Poseidon dá, tak přečkáte všechny bouře. Když se Hermés slituje, tak najdete kus neobydlené země. Když si nakloníte Athénu, založíte polis se spravedlivou vládou. Když se Dionýsos osmělí, budou vaše domy plné veselí. Když si Áres usmyslí... Když se Hádes bude mstít...

Co, kde a jak?
Připravili jsme pro tebe víkendovku na hradu Valdek. Majestátní zřícenina se nachází v bývalém vojenském prostoru, který úřady zrušily teprve před pár roky. Hrad díky tomu obklopuje nádherná a neprozkoumaná příroda. Spát budeme v nedalekém srubu, který se schovává mezi borovicemi na břehu vodní nádrže.

Dobrovolnická pomoc?
Těšit se můžeš na poctivou fénixí fušku, na které nemůže chybět nošení kamenů, práce s krumpáčem nebo vytrhávání pařezů a náletových dřevin. Něco se najde pro každého, i kdybys byl skromnější konstituce. Pracovat budeme v sobotu přibližně pět hodin a pak tě čeká odpolední hra s prvky LARPu. Tentokrát si vyzkoušíme, jak se žilo antickým Řekům a co obnášelo založení nového polis. Máš odvahu na další dobrodružství?
Foto hradu: Jiří Jiroušek, http://www.nebeske.cz/

Akce se koná: Hrad Valdek, Valdek, Středočeský kraj

Pořadatel akce

Valdek (hrad)
okres Beroun, Středočeský kraj

Zříceniny raně gotického hradu z doby kol. r. 1260 založeného Buzici, za Běškovců z Běškova r. 1346 obléhán. V 16. st. hrad rozšířen o druhý renesanční palác, již r. 1623 byl ale pustý. Dochována gotická věž, palác a mladší opevnění s předhradím.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia
Facebook

Inzerce

Náhodné video