KANCLÉŘ METTERNICH A JEHO VIZE MÍRU NA STÁTNÍM ZÁMKU KYNŽVART

přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
sobota 14. 9. 2019 (14:00 – 15:30)  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Jeden z nejvýraznějších odborníků Miroslav Šedivý o událostech, které opět zhodnocují odkaz kancléře Metternicha.
Uvažoval Metternich stejně jako zakladatelé severoatlantické aliance? V roce 1840 se na zámku v Kynžvartě konala neformální konference diplomatů kvůli tzv. Rýnské krizi, kdy Francie hrozila zažehnutím válečného konfliktu, který by zachvátil celou Evropu. Jakým způsobem navrhoval kancléř Metternich tuto krizi vyřešit? A jako to nakonec doopravdy dopadlo?
To vše se dozvíte na přátelském posezení při přednášce v sobotu 14. září od 14:00 hodin na státním zámku Kynžvart. Součástí programu bude také zpřístupnění výstavy Metternich a jeho vize míru, která je nyní poprvé ke shlédnutí na zámku v Kynžvartě. Tato výstava byla vytvořena v roce 2018 v rámci projektu Česká šlechta v evropské diplomacii, slavností vernisáž proběhla v Českém centru ve Vídni. Dále byla umístěna například v UNI Wien, Rakouském kulturním fóru v Praze nebo Národním archivu v Praze.
Akce se koná v rámci EHD – Dnů evropského dědictví.

Pořadatel akce

Kynžvart (zámek), tel. +420 773 776 630, kynzvart@npu.cz

Kynžvart (zámek)
okres Cheb, Karlovarský kraj

Meternichovský zámek vystavěný v letech 1681 - 1691. Dnešní podobu klasicistní vily dostal přestavbou z barokního zámku. Cenné jsou stylové klasicistní interiéry. Okolo rozsáhlý anglický park s drobnými romantickými stavbami.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Wikipedia

Inzerce

Skupina byla založena na konci roku 2009. Je z větší částí složena z lidí, kteří se obdobím třicetileté války zaobírají již několik let.
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Náhodné video

HSGrafik | Promo videa - památkové objekty