Historický den & vystoupení provazochodce na hradě Šternberk

společenské akce | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
neděle 3. 7. 2022 (10:00 – 16:00)  (za 4 dny)
Vrcholem návštěvnické sezóny na hradě Šternberk je vždy období letních prázdnin. A prázdniny zahájíme ve velkém stylu doprovodnou akcí Historický den na hradě Šternberk a exkluzivním vystoupením provazochodce Petra Poláka a jeho přátel.
Program pro naše návštěvníky připravujeme na neděli 3 7. 2022. V prostorách hradního parku postaví své ležení historického soubor Kirri. Olomouce. Návštěvníci se mohou těšit na opravdu bohatý program. Připravené budou ukázky řemesel, historické soutěže a hry pro děti i dospělé, do který se mohou zapojit v průběhu celého dne. Na místě bude postavena historická zbrojnice, chybět nebudou ukázky střelby či lukostřelnice.
Jako třešinku na dortu jsme připravili, ve Šternberku vůbec poprvé, provazochodecké vystoupení. Provazochodec Petr Polák a jeho přátelé připraví přímo na prostory hradního parku vysoké lano, na kterém předvedou návštěvníkům své dech beroucí umění. Vystoupení se odehraje v časech 11:15 / 13:15 / 15:15. Zde uvádíme pouze krátkou pozvánku přímo od provazochodců: „Radost z pohybu ve vzduchu přinášíme i vám. Radovat se či bát můžete dle chuti. Provazochodecké vystoupení si užijete“. Přijďte se přesvědčit sami. Pro více informací navštivte web www.chodimenalajne.cz
Po celý den budou samozřejmě probíhat prohlídky hradu, kterým vás provedou průvodci v historických kostýmech. První prohlídka začíná v 10 hodin, poslední v 16 hodin. Návštěvníci zaplatí standartní vstupné, jehož součástí je vstup na rytířská vystoupení. Samostatný vstup na rytířská představení činí 30 Kč za osobu. Historické soutěže a hry se hradí samostatně.
Věříme, že si v neděli 3. 7. 2022 najdete cestu na hrad Šternberk, kde pro vás připravujeme Historický den a jedinečné provazochodecké vystoupení. Těšíme se na vaši návštěvu.
Program:
Vstupné:
Samostatné vstupné do hradního parku – historické ležení, provazochodecké vystoupení: 60 Kč

Pořadatel akce

Šternberk (státní hrad), tel. +420 585 012 935, hrad.sternberk@npu.cz
Historický den & vystoupení provazochodce na hradě Šternberk

Šternberk (státní hrad)
okres Olomouc, Olomoucký kraj

Romanticky upravený gotický hrad s vestavěným renesančním zámkem. Poničen za husitských válek, za třicetileté války a požárem roku 1578. Opraven a přestavěn roku 1886 za Jana ll. z Lichtenštejna. Dnes hrad spravuje Vlastivědné muzeum v Olomouci.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Hrady.cz
Castles.cz
Facebook

Inzerce

Výroba suvenýrů pro vaší akci, turistické místo, nebo prodejnu suvenýrů.
Výrobce finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Náhodné video