Festival vojenské historie

jarmark | festival | přidáno skupinou Adorea - šermíři Olomouc
sobota 22. 5. 2010 (9:30) – neděle 23. 5. 2010 (17:30)  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Zveme Vás na festival vojenské historie na hradě Helfštýně! K vidění budou nejen kluby vojenské historie a dobová řemesla, ale i bohatý doprovodný program. Přijeďte podpořit vznik nového festivalu! Program je na webových stránkách sdružení Adorea.

FESTIVAL VOJENSKÉ HISTORIE (22.5. - 23.5.2010) na hradě Helfštýně je koncipován jako festival zaměřený pro širokou veřejnost. Festival je připravován na žádost Muzea Komenského v Přerově jako kulturní akce, která se má stát po boku Hefaistonu druhým velkým tradičním festivalem na hradě Helfštýně. Diváci mohou shlédnout kluby vojenské historie od období Říma až po prusko rakouské války. K tomu je připraven bohatý doprovodný program s účastí šermířů, kejklířů, divadel, sokolníka, dobových řemesel, kapely, kata, přednášku o vývoji palných zbraní - prostě to, co návštěvníci hradu mohou očekávat od festivalu, který se koná v jednom z největších hradních areálů v České republice. Festival se koná na turisticky i kulturně velmi zajímavém místě, které přímo vybízí k návštěvě a příjemně strávenému jarnímu víkendu v krásných historických prostorách. Na festivalu vystoupí více než 150 (!) účinkujících, což je u nově vznikající akce naprosto ojedinělé.

Do příštích let se plánuje rozšíření festivalu o zahraniční účastníky, obohacení o historické přednášky, aby se festival rozvinul do akce evropského významu, tak jako je například historický festival v dánském Horsens. Návštěvníci svou účastí podpoří nejen vznik ojedinělé kulturní akce, ale navštíví i jeden z největších historických festivalů, které se letos v České republice konají. Zárukou dobré zábavy a hezky prožitého dne na hradě je účast kvalitních umělců i klubů vojenské historie.

Pořadatel akce

Martin Tureček, Masarykova 55, 779 00, Olomouc, telefon: +420 603 857 848, e-mail: adorea@email.cz

Helfštýn (zřícenina hradu)
okres Přerov, Olomoucký kraj

Hrad založen koncem 13. století. Ve 14. století přestaven na gotickou pevnost. Následné časté přestavby ovlivnily slohovou různorodost hradu. V roce 1656 záměrně pobořen. Do dnes se dochovala rozsáhlá zřícenina, místo setkání uměleckých kovářů.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia
Facebook

Inzerce

Pražská hudební skupina ERGO byla založena před více jak 30 lety.
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Video z místa konání

Milan Daněk | Promo videa - památkové objekty