Hrané prohlídky na zámku Slatiňany

oživené prohlídky | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
sobota 25. 9. 2021 (15:00 – 18:00)  (za 4 dny)
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Online prodej vstupenek je již spuštěn ZDE - kapacita prohlídky je 20 osob. Divadelní hrané prohlídky na slatiňanském zámku, který je nyní opět otevřen po náročné tříleté rekonstrukci, Vám přiblíží každodenní život knížecí rodiny na jejich letním sídle ve Slatiňanech na přelomu 19. a 20. století, ke kterému se vztahuje i vybavení nově otevřené expozice.
Online prodej vstupenek je již spuštěn ZDE - kapacita prohlídky je 20 osob.
Divadelní hrané prohlídky na slatiňanském zámku, který je nyní opět otevřen po náročné tříleté rekonstrukci, Vám přiblíží každodenní život knížecí rodiny na jejich letním sídle ve Slatiňanech na přelomu 19. a 20. století, ke kterému se vztahuje i vybavení nově otevřené expozice.
po

Iva Ryzová, autorka projektu, napsala scénář tak, aby se návštěvníci z hraných prohlídek dozvěděli všechna historická fakta a současně, aby se cítili jako očekávaní a velmi vítaní hosté, kterým je natolik důvěřováno, že mohou nahlédnout pod pokličku a poznat tak každodennost knížecí rodiny se všemi radostmi i starostmi. Během této návštěvy naši hosté poznají nejen Vilemínu a Franze Josefa z Auerspergu, ale také jejich pět dětí, komornou, učitelku baletu a francouzskou vychovatelku Saillet. O návštěvníky se bude během prohlídky starat celkem 16 účinkujících. Malé slečny si budou moci zatancovat na lekci baletu s mladými princeznami a chlapci si zase mohou vyzkoušet své logické myšlení s mladými princi v zámecké učebně. V přízemí pak budou návštěvníci svědky příprav na rodinnou oslavu st říbrné svatby rodičů...
st
Franz Josef a Vilemína z Auerspergu měli dle dostupných materiálů a korespondence velmi krásný a hluboký vztah. Proto autorka pojala přípravu i realizaci tak, aby prohlídka návštěvníky nejen poučila a pobavila, ale především pohladila po duši.
Hrané prohlídky uvidíte v provedení slatiňanského divadelního spolku Acord, z. s.
https://www.facebook.com/acord.spolek/ https://www.acord-spolek.cz/ Vstupné: základní 200 Kč, snížené 160 Kč (senioři od 65 let, studenti do 26 let), snížené 100 Kč (děti od 6 do 18 let), děti do 6 let zdarma POZOR! Akce se bude konat v souladu s platnými protiepidemickými opatřeními. Informace naleznete ZDE Online prodej vstupenek je již spuštěn ZDE - kapacita prohlídky je 20 osob.
https://www.facebook.com/acord.spolek/
https://www.acord-spolek.cz/
Vstupné: základní 200 Kč, snížené 160 Kč (senioři od 65 let, studenti do 26 let), snížené 100 Kč (děti od 6 do 18 let), děti do 6 let zdarma POZOR! Akce se bude konat v souladu s platnými protiepidemickými opatřeními. Informace naleznete ZDE Online prodej vstupenek je již spuštěn ZDE - kapacita prohlídky je 20 osob.
Vstupné: základní 200 Kč, snížené 160 Kč (senioři od 65 let, studenti do 26 let), snížené 100 Kč (děti od 6 do 18 let), děti do 6 let zdarma
POZOR!
Akce se bude konat v souladu s platnými protiepidemickými opatřeními. Informace naleznete ZDE

Pořadatel akce

Slatiňany (zámek), tel. +420 469 681 112, slatinany@npu.cz

Slatiňany (zámek)
okres Chrudim, Pardubický kraj

Gotickou tvrz ze 14. století přestavěl Bohuslav Mazanec z Frymburka po r. 1561 na renesanční zámek. R.1732 Josef František ze Schönfeldu zámek barokně upravil. Auerspergové v 19. stol. upravili zámek neoslohově. R. 1945 zámek konfiskován Trauttmansdorfům. V l. 1950-52 zřízeno hippologické muzeum.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Wikipedia

Inzerce

Pražská hudební skupina ERGO byla založena před více jak 30 lety.
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Náhodné video

Vildafilm | Promo videa - památkové objekty