Divadelní léto na zámku Vimperk: Drbny

divadlo | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
pátek 11. 8. 2017 (od 21:00)  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Druhé z trojice divadelních představení v rámci cyklu Divadelní léto na zámku. Představení se odehraje na II. nádvoří. Pořádá Městské kulturní středisko Vimperk. MILOSLAV PIKOLON: DRBNY
PIKI VOLYNĚ
Autor a režie: Miloslav Pikolon
Hrají:
Vodičková: Marie Banáková
Alešová: Monika Zábranská
Šimandlová: Andrea Benešová
Horák: Jiří Jedlička
Horáková: Karolína Mikešová
Domovník: František Němejc
Hudba: Irena HartlováUrčitě je vás ještě hodně, co si pamatujete dobu našeho mládí, kdy se sousedky k večeru scházely před domem a probraly úplně vše. Kdo s kým, co kdo provedl a hlavně, jak propraly každého, kdo šel kolem, aniž by ho pořádně znaly. A když se tak zamyslíte, změnily se jen ty letopočty. Jinak nic. Neboť takoví jsme my, správní Češi. A o tom je má hra, jako vzpomínka na doby našeho mládí. Kdy si sousedi nezáviděli, neboť na tom byli všichni stejně, když bylo potřeba, pomohli si a co hlavně, uměli se bavit. Tak se tedy pojďte aspoň na chvilku vrátit do té doby a zavzpomínejte. Organizační pokyny: Vstupenky se prodávají pouze na místě vždy od 20:00 hodin v den konání představení. Místa nejsou číslována (doporučujeme přijít s předstihem). Ulička mezi řadami lavic musí zůstat prázdná. Začátek představení je ve 21 hodin. Představení se koná i při mírně nepříznivém počasí (mírný déšť, chlad, apod.). Začátek představení může být s ohledem na špatné počasí posunut až o 30 minut. Při nepříznivém počasí může být představení přerušeno a poté pokračovat. V případě jednoznačně nepříznivé předpovědi počasí bude představení přesunuto do sálu MěKS Vimperk. V takovémto případě je začátek o 15 minut posunut. Konečné rozhodnutí o místě konání bude zveřejněno na facebooku MěKS Vimperk nebo na webové adrese www.vimperk.cz.Pokud je představení zrušeno z důvodu špatného počasí do 40- ti minut po jeho začátku, vzniká nárok na vrácení vstupného. V hledišti je zakázáno kouřit, konzumovat jídlo, popíjet horké či alkoholické nápoje a jakkoliv jinak rušit. V hledišti je zakázáno používat deštníky, neboť omezují výhled ostatním divákům. Doporučujeme návštěvníkům teplé oblečení, při deštivém počasí nepromokavé bundy či pláštěnky. Během představení je zakázáno používat fotoaparáty a videokamery. Do prostoru představení je zákaz vstupu jakýchkoliv zvířat.

Pořadatel akce

Vimperk (zámek), tel. +420 388 411 506, vimperk@npu.cz

Vimperk (zámek)
okres Prachatice, Jihočeský kraj

Zámek přestavěný z královského hradu. Postaven před r. 1264, často střídal majitele, přestavěn za Kaplířů po r. 1479, renesanční přestavba v l. 1530–60. Dnešní podoba výsledkem schwarzenberských přestaveb 18. a 19. st. V části zámku sídlí muzeum.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Wikipedia