Den Brna 2021

městské (hradní) slavnosti | festival | bitva
pátek 13. 8. 2021 (18:00) – neděle 15. 8. 2021 (18:00)  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Oblíbená městská historická slavnost se letos odehraje druhý srpnový víkend. Na své si na ní opět přijdou děti i dospělí, jen pejsky nechte doma. Ti by si střílení vojáků asi neužili. Sobotní program se odehraje v centru města a na Kraví hoře, nedělní pak v katedrále na Petrově a u jezuitů.

Na památku úspěšné obrany města Brna před švédskými vojsky v roce 1645 se pravidelně v srpnu koná akce Den Brna. Nechybí na ni připomínka dvou hlavních postav bitvy – Raduita de Souches a generála Torstensona. Tomu prvnímu se budou tradičně klást věnce k jeho hrobce, druhého připomene oblíbená akce v Labyrintu pod Zelným trhem s názvem Černá koule pro generála Torstensona.
V sobotu se můžete kromě kladení věnců těšit na průvod městem s vojáky nebo na bitvu na Kraví hoře, která začíná v 16:15 hodin. Na programu jsou i sokolníci, turnaj a historická módní přehlídka. ¨
V neděli se v katedrále sv. Petra a Pavla odehraje pontifikální bohoslužba a v zahradách pod Petrovem koncert. Navštívit můžete taky komentovanou prohlídku Kostela nanebevzetí Panny Marie a sochy Martina Středy.

Akce se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a brněnského diecezního biskupa Mons. ThLic. Vojtěcha Cikrleho.

Akce se koná: 602 00 Brno

Pořadatel akce

Den Brna 2021

Brno
okres Brno-město, Jihomoravský kraj

Místa v okolí:
[0.7 km] Špilberk (hrad)
[2.5 km] Vila Stiassni
[6.4 km] Tuřany
[7.4 km] Modřice
[7.4 km] Brno-Kníničky
[7.5 km] Bílovice nad Svitavou
[7.8 km] Podolí
[8.7 km] Šlapanice u Brna
[11.1 km] Ořechov
[11.4 km] Tvarožná
[11.6 km] Rajhrad u Brna (klášter)
[11.7 km] Rajhrad
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz