Barokní veselice na zámku Čečovice 2021

pro děti | soutěž | divadlo | hudební koncert | jarmark | vystoupení | bitva | přidáno pořadatelem akcí Český svaz ochránců památek, z.s.
sobota 26. 6. 2021 (12:00 – 18:00)  (za 9 dní)
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Historický den pořádaný pod záštitou projektu Západočeské baroko na zámku Čečovice. Těšit se můžete na trhovce, šermíře, historickou hudbu i tanec. To vše na nádvoří barokního zámku Čečovice. Nebudou chybět ani soutěže pro děti a komentované prohlídky zámku.
26. června 2021 se s námi na zámku Čečovice můžete vrátit v čase a prožít barokní odpoledne, jak má být. Nebudou chybět trhovci, krásné tanečnice ani rytíři.

Konkrétně šermíři ze skupiny INVICTUM a skupina historického tance ARVENA!

Těšit se také můžete na dobovou hudbu kapely STRAŠLIVÁ PODÍVANÁ.

Vezměte celou rodinu a přijďte se společně veselit!

Během akce bude otevřen zámecký bar i občerstvení.

Veškerý výtěžek bude využit na záchranu zámku Čečovice.

Zámek Čečovice přebíral Český svaz ochránců památek v roce 1998 po požáru v katastrofálním stavu. Dnes již má zámek kompletně nové střechy, nová vrata, postupně se zajišťuje statika celého objektu. Letos bychom se rádi zaměřili na rekonstrukci první reprezentativní místnosti východního křídla. To vše je možné jen díky finančním prostředkům z dotací a pořádaných akcí, jako je tato. Děkujeme!

Pořadatel akce

Český svaz ochránců památek, z. s., zamek-cecovice@seznam.cz

Čečovice (zámek)
okres Domažlice, Plzeňský kraj

Barokní trojkřídlý zámek byl postaven na místě původní tvrze z první pol. 14. stol. Kolem r. 1546 pravděpodobně zpustla. Na poč. 18. stol. na tomto místě postavili majitelé jednopatrový zámek. Ještě v 19. stol. zde bydleli správce a zámecký kaplan.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Wikipedia
Facebook