Adventní a vánoční prohlídky ve vile Stiassni

přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
pátek 25. 11. 2022 – sobota 31. 12. 2022  (dnes)
Vila Stiassni zůstává svým návštěvníkům otevřená nejen po celý advent, ale i mezi vánočními svátky. Speciální prohlídky budou připraveny i na Silvestra.
Elegantní interiéry s duchem první republiky v kombinaci s tradiční výzdobou - to čeká návštěvníky vily Stiassni během adventních a vánočních prohlídek, kdy nebude chybět vánoční stromeček, ozdobený replikami dobových vánočních ozdob z foukaných skleněných perlí, které jsou na prestižním seznamu UNESCO a nejedno překvapení pro návštěvníky. Každý si například odnese rodinný recept na marmeládu z mišpulí, velmi oblíbeného ovoce z dob první republiky, které nechybí ani v zahradě vily Stiassni. Unikátní je především v tom, že k jídlu je až po prvních mrazících.
Oslava Vánoc má ve vile tradici již od dob první republiky, a to i přes to, že si vilu nechala postavit rodina židovského textilního podnikatele. Jak je to možné a jak se ve vile ve 30. letech slavilo, se dozví každý, kdo zavítá do vily Stiassni.
Čekání na rozloučení se s koncem roku si pak návštěvníci mohou zkrátit i během silvestrovských prohlídek.
Poslední prohlídka vychází hodinu před koncem otevírací doby.
Doporučujeme rezervaci.

Pořadatel akce

Vila Stiassni, tel. +420 778 545 993, vila@npu.cz

Vila Stiassni
okres Brno-město, Jihomoravský kraj

Funkcionalistická vila Stiassni v Brně- Pisárkách je od r. 2009 ve správě Národního památkového ústavu a zpřístupněna veřejnosti ve stanovené otevírací době.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Wikipedia

Inzerce

Video z místa konání