Přerušený hovor

výstava | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
sobota 5. 6. 2021 – pondělí 30. 8. 2021  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
V zámeckém parku čtvrtým rokem pokračuje projekt „Současné umění v kontextu historické památky“, tentokrát ve spolupráci s Galerií HYB4 a Kampusem Hybernská. Letos se představuje ateliér figurálního sochařství a medaile Akademie výtvarných umění v Praze. Pro výstavu, která přímo reaguje na romantická zákoutí místního parku, byla vybrána díla absolventů ateliéru Matouše Háši, Ondřeje Filípka a Davida Turečka, a jejich pedagoga Vojtěcha Míči. Kurátorem výstavy je Filip Kazda.
Díla jsou vystavena na různých místech zámeckého areálu.
Vernisáž se koná 5. června ve 14:30. Na vernisáž navazuje procházka za vystavenými díly v doprovodu kurátora a autorů.

„Toho, co nevíme, je třeba nám, a nepotřebujeme, co víme. “ J. W. Goethe
Jako malý jsem v tomto místě trávil mnoho času. Formovalo moji estetiku, barvocit a především fantazii. Romantický park je místem, kde se podařilo pracovat s kontrastem divokosti a kultivovaného prostředí, odkazujícího na historii a kulturu. U každého pavilonu bylo možné uspořádat něco jedinečného, snového a prezentovala se zde umění aktuálního dění. Rozhodl jsem se vybrat dílo čtyř etablovaných autorů a nechat je reagovat na tato zastavení v čase. Pokusit se o obnovení komunikace, obnovení hovoru, který byl časem přerušen. Park v Krásném Dvoře je unikátním místem, které si zasluhuje živé intervence, vždy to byla a věřím, že stále bude, galerie pod širým nebem.
S láskou
Filip Kazda
Konec hovoru

Pořadatel akce

Krásný Dvůr (zámek), tel. +420 415 210 004, krasnydvur@npu.cz

Krásný Dvůr (zámek)
okres Louny, Ústecký kraj

Původní mohutnou renesanční tvrz nechal v letech 1720 - 1724 F. J. Černín přestavět na trojkřídlý barokní zámek. Okolo anglický park s řadou romantických staveb. V roce 1945 se stal zámek vlastnictvím státu.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia
Facebook