Medové slavnosti na Hrádku u Nechanic

přednáška | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
sobota 1. 7. 2017  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Vážení návštěvníci, zveme Vás na první ročník Medových slavnostní. Níže máte informace o akci přímo od pořadatelů:

Dobrý den,

dne 1.7.2017 se budou konat na zámku Hrádku u Nechanic Medové slavnosti, akce je určena především pro rodiče s dětmi. Je pro Vás připraven zábavný a poučný program na kterém se dozvíte jak chutná pravý Český med a získáte více informací ze života včelí rodiny.

Informace Vám netradiční formou předají odborníci ve včelařské problematice. Co nás na životě včel zajímá a proč jsou tak důležité? To vše se dozvíte z připravovaných přednášek: Kdo tvoří včelí rodinu, Včelí obydlí, Druhy medu a proč právě Pastový med, Včelí produkty a Apiterapie a další zajímavé informace.

Součástí včelařského stanu bude také včelařská expozice. Nezapomene ani na význam včel z hlediska opylovaní a také význam našich lesů, kde si Vaše děti i Vy bude moc tvůrčím způsobem vyzkoušet exponáty se sdružení vlastníků a správců lesních majetků ČR - PEFC. Pro Vaše děti a zábavu pro ně se také postará tvůrčí Atelier Petrlenka a Mateřská škola Sedlice, které s Vámi vytvoří různé předměty na téma včela a její svět a také Bez medu to nejde!

Přivítáme Vás medovou snídaní a taky nebudou chybět speciality z medu jakou jsou kuřátka na medu a medová zmrzlina. Dále se můžete těšit na regionální speciality a ukázky řemeslné výroby. Pro ďeti jsou připraveny ukázky králičího hopu a psí agility. Rodiče si můžou pochutnat na Medovým pivu a vyzkoušet si základy golfu. O zábavu se postará hudební skupina Kantoři a Bohemian Bards. Během akce probíhat soutěž o nejlepší med a medovinu, kde můžete získat zajímavé ceny a pro děti je připravené Kolo štěstí.

Akci plně podporuje Okresní organizace Hradec Králové, pod kterou patří naše včelařská organizace Nechanice + 6 dalších včelařských organizací. Nad akcí převzal záštitu ministr zemědělství Marian Jurečka a ministr životního prostředí Richard Brabec. Akce se taký zúčastní a je plně podporována Českým svazem včelařů paní předsedkyní Machovou a zástupci Královéhradeckého kraje.

Těšíme se na Vás.

Cena: 30 Kč, děti do 6 let vstup zdarma

Pořadatel akce

Hrádek u Nechanic (zámek), tel. 420 495 441, hradekunechanic@npu.cz

Hrádek u Nechanic (zámek)
okres Hradec Králové, Královehradecký kraj

Romantický zámek vystavěný ve stylu anglické novogtiky podle vzoru anglického zámku Grewe Hall. Cenné vnitřní vybavení a mobiliář svezený z rakouských a německých zámků.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia

Inzerce

Pražská hudební skupina ERGO byla založena před více jak 30 lety.
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Náhodné video

SSablica | Jiné, nezařaditelné