Akce skupiny

29/6
II. Ročník Půtových zámeckých slavností v Kvasinách
Kvasiny (zámek)
so 29. 6. 2019 (11:00 – 22:00)
Bitva a program historického dne proběhne v sobotu 29. června 2019. Na své si přijdou nejen znalci historie a historického válečnictví, ale také děti, pro které bude připraveno několiko soutěží a...

Akce skupiny, které již nestihnete

pá 29. 6. 2018 – ne 1. 7. 2018
Rychnov nad Kněžnou
Skupina finančně podporuje činnost serveru, děkujeme.

Selago

zapsaný spolek | založeno: 2017 | členů: 12
Nižbor 2017Přívory 2017Libušín 2017Mělník 2017Potštejn 2016Přívory 2016Štětská ostrev 2016
Jsme lidé různých povolání, věku i povah, ale zájem  o historii, šerm a jiné středověké kratochvíle je to, co máme společné. Rozumíme si, píšeme, šermujeme, bavíme se a účastníme se mnoha zajímavých akcí s historickou tematikou.


Trocha historie:
Naše skupina vznikla 13. 9. 2008, jak už to tak bývá v jedné malé Kralovedvorské hospůdce. Zde jsem se sešel a několika lidmi a navrhl jim vizi nové šermířské skupiny. Přestože všichni jsme do té doby jezdili jen jako jednotlivci a navzájem se v podstatě neznali, byl můj návrh přijat a tak to celé vzniklo.
Zakládajícími členy byli Caradhras, Viktor a Džohnys.
Z počátku jsme se museli protlouci řadou problémů, ale naše neochvějné nadšení a zápal, který u mnohých nakonec přerostl spíše v životní styl, se nám je všechny podařilo překonat a od té doby se oddíl Selagských válečníků značně rozrostl, ale i stagnoval. Po nesnadných začátcích nastala zlatá éra LARPu a notoricky známá Bitva pěti armád (B5 A) se pro nás stala jakýmsi zlatým hřebem sezony. V některých z nás však stále rostl neklid a padli první zmínky o rozšíření do sféry vlivu historického šermu, bohužel právě v ten čas procházela skupina svoji největší krizí který byla pro nás téměř osudnou, takže nakonec jediným „železářem“ zůstal Caradhras. Prozatím  jsme se tedy drželi více LARPu a hojně spolupracovali s naší Jaroměřskou spřátelenou skupinou Melaos. Poté přišla další vlna vzestupu a konečně jsme se v roce 2014 začaly poprvé angažovat i v gotice. Začátky sice byly těžké a vyžádali si i mnoho obětí a změn ve struktuře velení, ale nakonec se bolestivý přerod zdařil a my se přetransformovali v plně funkční středověkou jednotku. Navázali jsme také nová přátelství a v současné době dosti spolupracujeme se skupinou Rytíři Turnovského meče. Na přelomu let 2014/ 2015  náhle zčista jasna udeřila další krize způsobená názorovým rozkolem ve skupině. Nakonec jsme ale po mnoha vyčerpavajících seancích opět dosáhli jednoty a úspěšně prožili sezónu 2015. Rok 2016 se projevil jako stabilní období naší skupiny - přibylo pár členů a zdálo se, že vše bude v pořádku. Skupina se dokonce podílela na organizaci Bitvy o Potštejn.
Letos bravůrně zvládla organizaci Bitvy Kvasiny zde odkaz: https://bitva-kvasiny.webnode.cz/

Více zde: http://selago.webnode.cz/selago/Působiště skupiny

Dvůr Králové nad Labem (okres Trutnov, Královehradecký kraj)
kliknutím zobrazíte detaily místa

Zaměření a období skupiny / spolku

středověk vrcholný

Typy jednotek

středověk vrcholný - družina Jakuba Jelnického z Chvalkovic a Viléma z Drnholce

Vybavenost skupiny

Zbraně

meče, dýky, sekery, kopí,
luky

Rekvizity

stan (vojenský, dobový)
vlajky – korouhev skupiny

Program vystoupení

ukázky soubojů, naučný program, čestná stráž

Videa přidaná skupinou

Selago

Vilém Janeček

Kvasiny 1
51702 Kvasiny
731 411 646
email: vilada@email.cz

Jakub Dlabola

Trocnovská 1486
544 01 Dvůr Králové n. L.
776 837 132
email: selago@seznam.cz
Přidejte se k nám na Facebooku

Inzerce

Video skupiny

Vilém Janeček | Videa z akcí - tanec