Videa tohoto místaAkce na tomto místě![]() ![]() 1/2 10. Rudolfínský ples so 1. 2. 2020 (19:00 – 23:00) For english see bellow.
Desátý ročník ojedinělého dobového plesu s neopakovatelnou atmosférou! Akustická hudba hraná na repliky dobových nástrojů, nejoblíbenější tance 16. a 17. století, svícemi osvětlené krásné prostory velkého sálu Novoměstské radnice v Praze, renesančněbarokní recepty pochutin i nápojů a především veliká... ![]() 18/9 Bitva na Bílé hoře 1620 pá 18. 9. 2020 – ne 20. 9. 2020 Pořádá sdružení Bílá hora 1620 a Rytíři Koruny České z. s. ve spolupráci a s podporou MČ Praha 6. Jedná se již o 16. ročník prestižní akce, bitva velkého rozsahu, s mezinárodní účastí. Celodenní program, účast po domluvě. Akce se koná přímo na Bílé hoře - Praha. Srdečně zveme všechny bojovníky, prodejce, sponzory i diváky. Tentokrát jde... ![]() ![]() 2/11 Faun - Praha po 2. 11. 2020 (19:00 – 23:00) Wardruna, Heilung… FAUN! Není snad jiné kapely než těchto Němců, jež by skrze darkwave / pagan folk rock takovým způsobem otevírala brány do mystického světa pohanů a středověku. S koncepční pódiovou a světelnou show a svým propojením mnoha středověkých nástrojů, bicích, archaických rytmů a okouzlujícími vrstvenými mužskými i ženskými... ![]() Dobová expozice tortury, mučících nástrojů, voskových... stálá expozice Dobová expozice tortury, mučících nástrojů, voskových figurín.
Ve zrekonstruovaných sklepních prostorách v Celetné ulici v centru Prahy se nachází ojedinělá expozice útrpného práva a mučících nástrojů. Na ploše 400 m² je vystaveno okolo 100 exponátů a desítky dobových rytin.
Mystickou atmosféru celé výstavy dotvářejí voskové... ![]() Historický šerm dlouhým (jedenapůlručním) mečem kurzy šermu | stálá nabídka kurzů lektor: Zdeněk Utišil | Chceš se naučit šermovat s mečem?
Jsi z Prahy a okolí?
Každý čtvrtek od 20:30 do 22:00 máš možnost.
Je možné začít chodit kdykoliv během roku.
Tréninky jsou zaměřeny zaměřené na základy šermu a rozvoj koordinace šermířského pohybu, dynamiku a sílu seků a bodů.
Cvičení rozvíjí obecnou schopnost... ![]() Historický šerm tesákem kurzy šermu | stálá nabídka kurzů lektor: Zdeněk Utišil | Chceš se naučit šermovat s tesákem a jsi z Prahy a okolí. Každý čtvrtek od 19:00 do 20:30 máš možnost.
Je možné začít chodit kdykoliv během roku.
Tréninky jsou zaměřeny jak na výuku dobových technik šermu na čepeli, různých pák, povalů a přehozů, tak na drily zaměřené na rozvoj koordinace šermířského pohybu,... Pravidelná výuka šermu dlouhým mečem kurzy šermu | stálá nabídka kurzů lektor: Pravidelná výuka: J. Zmelík, M. Pulchart, J. Kaska. Semináře: P. Matoušek | Vyučujeme šerm dlouhým mečem podle knihy Joachima Meyera (1570).
Pro žáky školy i veřejnost pořádáme semináře s výukou šermu mečem, tesákem, rapírem, dýkou a dřevcovými zbraněmi.
Zájemce o studium tohoto svobodného šermířského umění přijímáme průběžně... ![]() Pražské Muzeum voskových figurín stálá expozice Chcete se tváří v tvář setkat s Michaelem Jacksonem, Harry Potterem nebo třeba Stalinem?
V našem jedinečném Muzeu voskových figurín máte tu možnost. Rozsáhlá expozice čítá několik pater a narazíte zde na opravdu zajímavé osobnosti. V první části se seznámíte s důležitými postavami temného středověku v českých zemích jako jsou Karel... Památky a akce v okolí |