Zámecké historické slavnosti - Bor 2019

městské (hradní) slavnosti | jarmark | vystoupení | přidáno pořadatelem akcí Zámek Bor
sobota 13. 7. 2019 (13:00 – 23:00)  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Tradiční letní akce na nádvoří zámku s celodenním dobovým programem – historický šerm, dobová hudba a tance, divadlo a hry pro děti. Chybět nebudou historická řemesla a tržiště, uskuteční se samostatné prohlídky zámku a celodenní program zakončí ohňová show a ohňostroj. Dobový program na pódiu od 13 do 23 hod., prohlídky zámku od 10 do 18 hod.
V programu se představí skupiny historického šermu Alotrium, Artus Thor a Korbel, taneční skupiny Animata a Mericia, divadlo eMILLIon, dobová hudba Tempus, bubeníci Tambour a letošní novinku, plavbu na pirátském člunu na zámeckém labutím rybníku, připravuje sdružení Danar. Určitě je na co se těšit. Vstupné na slavnosti je zdarma.
Slavnosti budou zahájeny v pátek večer. Ve 21 hodin vyjde ze zámku průvod, aby se před radnicí představili rytířské družiny ukázkami šermu a převzaly z rukou purkmistra klíč od bran města.
Podrobný program ke slavnostem bude zveřejněn na webových stránkách zámku i města a na facebooku.


Akce se koná: Plzeňská 259, 348 02 Bor, 34802 Bor, Plzeňský Kraj, Czech Republic

Pořadatel akce

Zámek Bor, Plzeňská ulice 259, 34 802 Bor, zamek@mubor.cz

Bor (zámek)
okres Tachov, Plzeňský kraj

Zámek z gotického vodního hradu ze 13. st., ze kterého zůstaly zbytky válcové věže. Zahrnuje slohová období od středověku do 19. st. V období romantismu pseudogoticky přestavěn. Vlastnili jej páni z Boru, von Götzen a Löwensteinové (do r. 1945).
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Wikipedia