Zahájení sezony 2020 na zámku Veltrusy

přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
sobota 25. 1. 2020 (11:00 – 16:00)  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
25. 1. 2020 Zahájení nové sezóny na zámku
Po krátké přestávce se otevírá pro veřejnost okruh „Aristokracie: začátek konce“, v zimních měsících zatím jen o víkendech.
Začátek sezony odstartujeme hned dvěma akcemi:
Otevření výstavy „Pozdrav z Veltrus“ - čas starých pohlednic zámku a parku Veltrusy a dobových artefaktů sběratele Kamila K. Brzáka. Vrátíme se do doby pera, kalamáře a staré Remingtonky a podíváme se do života na sklonku 19. a začátku 20. století prostřednictvím dopisnic a korespondence tehdejších návštěvníků Veltrus.
Slavnostní odhalení kopie plastiky koňské hlavy nad vchodem do zámecké konírny Po letech se navrací na zeď zámecké konírny také plastika koňské hlavy, která z objektu zmizela v poválečných letech. Repliku busty zhotovila firma DigiTry Art Technologies formou fotogrammetrie na podkladě fotografií. Přijďte si poslechnout její příběh, prohlédnout si zámeckou konírnu a zároveň se dozvědět něco více o této zajímavé technice.

Pořadatel akce

Veltrusy (zámek), tel. 420 778 751, veltrusy.rezervace@npu.cz

Veltrusy (zámek)
okres Mělník, Středočeský kraj

Zámek nechal postavit hrabě V. A. Chotek začátkem 18. stol. R. Chotek ho po r. 1750 nechal rozšířit a zvětšil zámecká křídla na dvojnásobek původní délky. Po r. 1804 klasicistně upraven. Areál byl poškozen povodněmi r. 2002.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Hrady.cz
Castles.cz

Inzerce

Spolek se zaměřuje na výuku šermu jako bojového umění (kunst, HEMA) a jeho prezentaci formou vystoupení a dobovým táborem. Děláme také Fire show.
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Video z místa konání

Michal Mašek | Promo videa - památkové objekty