Prohlídka hradu (základní prohlídkový okruh)

stálá expozice | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Návštěvníci shlédnou unikátně dochovaný hradební systém staršího hradu a mladší trojpodlažní hrad, ze kterého se otevírá jedinečná vyhlídka na údolí řeky Dyje.
Uvedené časy návštěvní doby označují zahájení první a poslední prohlídky. Návštěvníci na prohlídku čekají před vstupem do hradu, kde je na zvláštním panelu informace o době jejího zahájení. Prohlídka je možná pouze s průvodcem, volný vstup do vnitřního areálu hradu není možný, protože ohrožuje unikátní přírodní prostředí první zóny národního parku, ale i historickou architekturu a bezpečnost a zdraví osob. Po skončení prohlídky je nezbytné, aby její účastníci vyšli ven před hlavní bránu a opustili nádvoří zříceniny. Je třeba pamatovat na to, že jedinou příležitost, jak se schovat před možným deštěm, představuje odpočinkový přístřešek na lokalitě Příčky (asi 2 km od hradu). Úkryt před nepříznivým počasím během čekání na prohlídku u vstupu do hradu není v současné době možný! Prohlídka probíhá v českém jazyce, zahraničním návštěvníkům je zapůjčen text v anglickém, nebo německém jazyce. Polední přestávku stanovuje návštěvní řád od 12:00 do 13:00 hodin.

Pořadatel akce

Nový Hrádek u Lukova (zřícenina hradu), tel. +420 515 296 215, novyhradek@npu.cz

Nový Hrádek u Lukova (zřícenina hradu)
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

Původně lovecký hrádek z pol. 14. stol., tvořen dvěma hrady - starší gotickou částí a předním hradem, který vznikal postupně od 15. stol. R. 1645 dobyt a pobořen Švédy. Starší část zůstala zříceninou, přední hrad byl využíván jako letní lovecké sídlo šlechticů. Od r. 1958 chráněnou památkou ČR.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia

Inzerce

Výroba kožených výrobků, certifikát výroby, ukázka výroby, Prodej kůže, kovové galanterie.
Výrobce finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Náhodné video