I. minifestival naturálních vín ve Španělské konírně zámku Valtice

společenská akce | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
sobota 19. 9. 2020 (10:00 – 20:00)  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Z důvodu aktuálních opatření v souvislosti s COVID- 19, bude degustace naturálních vín přesunuta na vnitřní nádvoří zámku - vinařství Jiří Kopeček, Valtice.

Minifestival naturálních vín ve Španělské konírně je jedním z doprovodných programů VINOBRANÍ NA ZÁMKU a uskuteční se v sobotu 19. září 2020 od 10:00 do 20:00. Vstup na akci je volný, platí se pouze za konzumovaná vína u jednotlivých vinařů.
Naturální vína
Při pěstování vinice a při výrobě vína je využito přírodních postupů s omezením aditiv a hlavně minimalizace síry ve víně. Vína jsou většinou delší dobu na kvasnicích, protože kvasnice jsou matkou vína. Naturální vína je možno rozdělit do několika skupin:
Přehlídka naturálních vín ve Španělské konírně je určena pro skalní fanoušky přirozených vín, ale zavítat mohou i ti, kteří chtějí okusit nové tóny jinak známých odrůd.
Záštitu nad prvním ročníkem minifestivalu naturálních vín převzala Vinařská akademie Valtice z. s.
Srdečně zveme zájemce z řad vinařů k přihlášení na akci, nejlépe e-mailem na valtice@npu.cz nebo na berankova.lenka@npu.cz, obojí Správa státního zámku Valtice. Podmínky účasti budou sděleny zájemcům v odpovědi na zaslaný e-mail, telefonické přihlášky nejsou možné.
Změny programu vyhrazeny.

Pořadatel akce

Valtice (zámek), tel. +420 778 743 754, valtice@npu.cz

Valtice (zámek)
okres Břeclav, Jihomoravský kraj

Rozsáhlé sídlo Lichtenštejnů v barokním stylu na místě renesančního zámku a gotického hradu. Do r. 1726 demolován. Zřízením dvora, dostavbou kaple, divadla a teras vznikla rezidence v dnešní podobě - součást památkové a biosférické rezervace UNESCO.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia