FOTOKLUB ZNOJMO a 17. ročník Moravskoslezkého mapového okruhu

výstava | dlouhodobá akce | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
neděle 1. 9. 2019 (9:00) – pondělí 30. 9. 2019 (17:00)  tuto akci již nestihnete 
Výstava fotografií Fotoklubu Znojmo a 17. ročníku Moravskoslezkého mapového okruhu bude prezentovat fotografie jednotlivých členů fotoklubu Znojmo a současně nejlepší fotografie z výše uvedené fotografické soutěže.

Fotoklub Znojmo z. s. http://www.fotoklubznojmo.com/

Fotoklub Znojmo je skupina lidí, kterou v současnosti tvoří 3 ženy a 13 mužů. Jsou mezi námi lidé velmi různých profesí - dělníci, inženýři, lékaři, magistři, podnikatelé, úředníci - a také různých věkových skupin, kteří mají rádi fenomén fotografie a jsou ochotni věnovat značnou část svého volného času fotografování.

Fotoklub se pravidelně, jednou týdně, schází a probírá otázky spojené nejen s fotografováním, uměleckou tvorbou či technickým zpracováním velkoformátových fotografií, ale též hodnotí fotografie z mapových okruhů a vlastní tvorby. Diskuse je často nad tématy souvisejícími nejen s tvorbou fotografií a jejich výtvarnou podobou, ale probírají se i jiná důležitá životní témata.

Nedílnou částí činnosti jsou minimálně dvakrát do roka společné 2- 3 denní výlety do různých koutů republiky, kde se nejen fotografuje, ale také probíhají setkání s fotografy jiných fotoklubů. Udržujeme těsné přátelské vztahy též s fotokluby z Jihlavy, Brna, Ostravy a Otrokovic, se kterými často organizujeme společná setkání.

Fotoklub se účastní soutěží v tzv. mapových okruzích. Každý fotoklub zhotoví soubor 15- ti velkoformátových fotografií, které tvoří uvedenou mapu. Tato mapa potom koluje po celé republice mezi fotokluby, které každou fotografii ohodnotí a výsledek se na konci cirkulace vyhodnotí a určí se pořadí klubů i jednotlivců. Zástupci fotoklubů se pak setkávají na závěrečných výstavách nejlépe ohodnocených fotografií. Náš fotoklub se účastní v současné době dvou mapových okruhů: Mapový okruh Vysočina a Moravskoslezký mapový okruh. Pravidelně se umisťuje na předních pozicích, což svědčí nejen o vysoké úrovni fotografické tvorby, ale zároveň přispívá ke zvyšování zájmu o fotografování u všech jeho členů.
Samozřejmě jdeme s dobou a máme svoje webové a Facebookové stránky, na kterých se každý může přesvědčit o naší činnosti.

Život fotoklubu je poměrně bohatý, společný koníček stmeluje kolektiv, který je důležitý pro zájmovou činnost, neboť je určitě nezpochybnitelné, že ačkoliv vlastní fotografování je převážně záležitostí jednotlivce, prohlížení a hodnocení snímků má ten „správný říz“ až ve skupině a v dobrém kolektivu.

Fotoklub Znojmo nezapomíná na propagaci města Znojma, jehož jméno má nejen ve svém názvu, ale taktéž jej uvádí na všech hromadných setkáních s fotokluby z ostatních regionů naší republiky či na klubových výstavách. Město Znojmo v činnosti Fotoklubu Znojmo tak získává sice malou, ale viditelnou prezentaci prakticky v celé ČR.

Do fotoklubu se mohou přihlásit nebo jen přijít podívat všichni, které fotografie nějakým způsobem chytla za srdce a chtějí své snímky ukázat v kolektivu, jenž se bude určitě dívat na přinesené fotografie z pohledu aktivního fotografa, který také začínal nebo chtěl předvést své obrázky jiným.

Fotoklub Znojmo

Pořadatel akce

Bítov (hrad), tel. +420 515 294 622, bitov@npu.cz

Bítov (hrad)
okres Znojmo, Jihomoravský kraj

Hrad založený v 11. stol. původně v gotickém stylu, v 19. stol. přestavěn novogoticky. Zvláštní sbírka preparovaných psů a koček barona Haase z Haasenfeldu.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia

Inzerce

Divadelně - šermířská vystoupení z obdoní 4. stol. př.n.l. - 1. stol. n.l.
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Video z místa konání

Vladislav Dolnik | Promo videa - památkové objekty