Fimfárum - letní kino na Kunětické hoře

přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
sobota 17. 8. 2019 (21:00 – 22:30)  tuto akci již nestihnete 
Celovečerní film podle humoristických pohádek Jana Wericha (Až opadá listí z dubu, Lakomá Barka, Splněný sen, Franta Nebojsa, Fimfárum) natočily dvě významné postavy českého animovaného filmu - Věra Pospíšilová a Aurel Klimt.
Pompadůrka vám mimo jiné prozradí, jaké to bylo v Brémách, a že čerti jezdívají vždycky od jihu, od Budějic. Před vodinným vozvatem sedláka Čuperu zachrání pobyt v protialkoholním pekelném sanatoriu (protože kdo chce přestat pít, musí si projít peklem). Dozvíte se taky, proč lakomé Barce zgrejzne prasátko a proč jí přes noc narostou dvě prvotřídní boule. A že Dejvice by se měly možná raději přejmenovat na Hamonín. František netuší, co je to strach, což je vo mrtvici, slušnej člověk se musí vobčas bát, a proto se jeho tatínek rozhodne s tím něco kulantního podniknout. Naučíte se rozeznat sedláka, sňatkového podvodníka a anarchistu a věřit snům (byť je přivodila lahev kmínky). A především se dozvíte, co že je vlastně to fim.. fim... fimfárum. A krom toho se budete královsky bavit.
Pohádkami vás provede hlas Jana Wericha, doprovázený hudbou Petra Hapky, Miroslava Wanka, Vladimíra Merty, Miroslava Kořínka a Petra Soudka.
Promítat budeme na hradním nádvoří (v případě nepřízně počasí ve sklepení pod nádvořím), brána se pro návštěvníky otevře ve 20:30. Drobné občerstvení zajištěno.

Pořadatel akce

Kunětická Hora (hrad), tel. +420 466 415 428, kunetickahora@npu.cz

Kunětická Hora (hrad)
okres Pardubice, Pardubický kraj

Pozdně gotický hrad Pernštejnů vzniklý přestavbou staršího objektu na přelomu 15. a 16. stol. s unikátním opevňovacím systémem. Poničen švédskými vojsky r. 1645. Restaurován na počátku 20. stol. podle plánů architekta D. Jurkoviče.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia
Facebook

Inzerce

Volná společnost pro historii a šerm.

Video z místa konání

Milan Daněk | Promo videa - památkové objekty