Dobývání Plumlova 2019 - info pro návštěvníky a místo pro dotazy

městské (hradní) slavnosti
sobota 21. 9. 2019 (od 10:00)  tuto akci již nestihnete 
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
21. 9. 2019 proběhne osmý ročník kulturní- vojensko historické akce Dobývání Plumlova. Pod taktovkou našeho klubu to bude již po šesté. Letošní ročník je specifický tím že kluby a jedinci budou pozváni na základě pozvánek. Slibujeme si od tohoto zkvalitnění všech ukázek. Letošní rok přibude statických ukázek. Dynamických bude malinko méně jak v loni. Vede nás k tomu náročná časová příprava ukázek. Děkujeme všem kteří přijali naše pozvání. Děkujeme těm, kteří naše pozvání teprve přijmou. Omlouváme se těm na které nezbylo už volné místo a nebo nezapadají do konceptu našeho programu. Zveme všechny dobré lidi, nejen z Prostějovského regionu, které zajímá vojenská historie aby se přišli 21. 9. 2019 na Plumlovský zámek podívat

Pořadatel akce

Kvh Dukla

Plumlov (zámek)
okres Prostějov, Olomoucký kraj

Raně barokní zámek (s pozůstatky hradu na nádvoří) vystavěn za Lichtenštejnů. Mělo jít o čtyřkřídlou stavbu, pro nedostatek financí ale vzniklo jen jedno nedokončené křídlo (úzké a 35 m vysoké). Po ničivé vichřici v r. 1801 měl být zbořen.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Hrady.cz

Inzerce

Spolek se zaměřuje na výuku šermu jako bojového umění (kunst, HEMA) a jeho prezentaci formou vystoupení a dobovým táborem. Děláme také Fire show.
Skupina finančně podporuje činnost serveru Sermiri.cz

Video z místa konání

Milan Daněk | Promo videa - památkové objekty