Bitva u Hořic 1423 - Korouhev zrádců

pro děti | divadlo | bitva
pátek 17. 4. 2020 (20:00) – sobota 18. 4. 2020 (17:00)  (za 12 dní)
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Dovolujeme si Vás pozvat na druhý ročník rekonstrukce jedné z největších bitev husitských válek- bitvy u Hořic nebo také bitvy na Gothardu, která se odehrála leta páně 1423.
Festival se odehraje na autentickém bojišti, na vrchu Gothard jako v roce 2019. K vidění bude bohatý program, který zahájíme v sobotu dopoledne 18. 4. 2020 pod sochou Jana Žižky. K vidění budou šermířská vystoupení, historická kapela, komentované ukázky historického vojska, dobový tábor a ukázka středověkého sokolnictví.
Diváci budou mít také možnost vidět dobová řemesla a tržiště, na kterém si přijdou na své velcí i malí. Na místě bude také dostatek stánku s nejrůznějšími pochutinami. Vyvrcholením celého programu bude rekonstrukce jedné z největších bitev husitských válek - Bitva u Hořic, která letos ponese název Korouhev zrádců, v níž Vám přiblížíme osudy zrádného pana Čeňka z Vartenberka, který během husitských válek několikrát změnil válečnou stranu, a stál tak opakovaně jak na straně husitské, tak na straně panské jednoty...
K dispozici bude také bezplatné parkoviště, které se nachází poblíž Gothardskeho hřbitova.
Akce bude pro diváky volně přístupná bez vstupného. Vstupné bude pouze dobrovolné.

Předběžné info pro účastníky:

Akce je limitována 200 účastníky, kteří budou rozděleni do dvou bojujících stran. Husitské polní vojsko pod vedením Jana Žižky z Trocnova, proti vojsku panské jednoty pod vedením Čeňka z Vartemberka.
Pozvánku prosím přepošlete i dalším svým spolubojovníkům případně skupinám, které by odpovídaly dataci do roku 1430. Jedná se nám hlavně o vojsko panské jednoty - a to tak, aby barvami působilo co nejjednotněji k barvám Čeňka z Vartemberka (žlutá a černá) - pokud máte moznost, přizpůsobte tomu varkoče a barvy oděvu. Dále nám pak jde o bojující husity. Pokud by byla moznost přivezení vozu či tarasu, budeme moc vděčni! Dobový tábor i prostor bitvy bude na autentickém bojišti jako v roce 2019.
Na tento email: sirotcisvaz@seznam.cz odesílejte prosím své registrace. Do registračního mailu napište název skupiny, počet bojujících, počet nebojujících a ideálně připojte fotografii skupiny.

Další informace budou průběžně doplňovány:)

Pořadatel akce

Družina Diviše Bořka z Miletínka
Bitva u Hořic 1423 - Korouhev zrádců

Hořice
okres Hradec Králové, Královehradecký kraj

Místa v okolí:
[9.6 km] Mlázovice u Jičína (tvrz)
[9.8 km] Dohalice
[12.8 km] Pecka (hrad)
[13.3 km] Smidary
[14.4 km] Nechanice
[14.9 km] Dvůr Králové nad Labem
[14.9 km] Všestary
[15.0 km] Všestary (archeopark pravěku)
[15.3 km] Sloupno (zámek)
[15.5 km] Křičov
[16.2 km] Hrádek u Nechanic (zámek)
[16.2 km] Nová Paka
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Wikipedia
Facebook