Architektonické a umělecké unikáty

stálá expozice | přidáno pořadatelem akcí Národní památkový ústav
Z důvodu nařízení vlády kvůli koronaviru, může být akce zrušena, ověřte si prosím na oficiálním webu akce.
Chcete- li poznat to nejcennější, co Grabštejn ve svých zdech skrývá, navštivte tento okruh. Zavede vás nejen do dvou úrovní grabštejnských sklepů, ale budete moci navštívit i krásnou a jedinečnou renesanční kapli svaté Barbory - v českém prostředí unikátní prostor s bohatou výmalbou. Vrcholem celé prohlídky je pak návštěva výstavy věnované původní gotické grabštejnské soše svaté Barbory. Dále se seznámíte se stavební historií hradu a místními archeologickými nálezy. Ve sklepení navštívíte i výstavu práva útrpného, tzv. hradní mučírnu (časově omezená výstava).
Prohlídka je fyzicky náročnější - velké množství schodů (různé výšky), šeré sklepy ad. Není vhodná pro děti do 6 let.
Prohlídky vychází obvykle po 25 minutách od příchodu prvního návštěvníka, záleží ale také na počtu objednaných zájezdů a provozních možnostech našeho objektu.
Informujte se proto prosíme vždy na pokladně. Děkujeme.
Upozornění pro rezervované skupiny: K ohlášení výpravy a zakoupení vstupenky se dostavte k pokladně nejpozději 15 minut před dohodnutým časem začátku prohlídky. Pokud tak z jakéhokoliv důvodu neučiníte, nebude Vám nadále rezervován vstup do hradu.
Klíč k památkám: Na této prohlídce lze získat i uplatnit 6. vstup zdarma.

Pořadatel akce

Grabštejn (hrad), tel. +420 482 724 301, grabstejn@npu.cz

Grabštejn (hrad)
okres Liberec, Liberecký kraj

Zámek stojí na místě hradu z 11. století. Po dobytí Mikulášem z Kašperka se mění na husitskou pevnost. V roce 1562 přestaven na renesanční zámek. Klasicistní úpravy nastaly v roce 1818. Po r. 1945 využíván armádou, poté ponechán chátrání. Od r. 1992 je postupně rekonstruován.
[zdroj hrady.cz]
kliknutím zobrazíte polohu na Mapy.cz
oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Hrady.cz
Castles.cz
Wikipedia
Facebook