•  Bitva u Hořic 1423 - Žižkovo slepé vítězství (pozvánka šermířům)

Bitva u Hořic 1423 - Žižkovo slepé vítězství (pozvánka šermířům) | husité

bitva
období: husité
tuto akci již nestihnete  pátek 19. 4. 2019 (13:00) – sobota 20. 4. 2019 (10:00) 
Dovolujeme si Vás pozvat na první ročník rekonstrukce jedné z největších bitev husitských válek- bitvy u Hořic nebo také bitvy na Gothardu 1423. Akce je limitovaná 150 účastníky, kteří budou rozdělení do dvou bojujících stran. Husitské polní vojsko pod vedením Jana Žižky z Trocnova a Diviše Bořka z Miletínka proti vojsku panské jednoty pod vedením Čeňka z Vartemberka.
Pozvánku prosím přepošlete i dalším svým spolubojovníkům případně skupinám, které by odpovídaly datací do roku 1430. Jedná se nám hlavně o vojsko pánské jednoty- a to tak, aby barvami působilo co nejjednotněji k barvám Čeňka z Vartemberka (žlutá a černá)- pokud máte možnost, přizpůsobte tomu varkoče a barvy oděvů. Dále nám pak jde o bojující husity- hlavně o střelce z kuší a hákovnic. Pokud by byla možnost přivezení vozů či tarasů, budeme moc vděční! Dobový tábor i prostor bitvy bude na autentickém bojišti.
Na tento email: sirotcisvaz@seznam.cz odesílejte prosím své registrace. Do registračního mailu napište název skupiny, počet bojujících, počet nebojujících a ideálně připojte fotografii skupiny.

Další informace budou průběžně doplňovány:)


Akce se koná: Horice Gothard

Pořadatel akce

Sirotčí svaz 1423- 1434

Oficiální web, přílohy a sociální sítě

Hořice
okres Hradec Králové, Královehradecký kraj

oficiální web
Mapy.cz
Google Maps
Wikipedia
Facebook
kliknutím zobrazíte informace o místu

Inzerce

Diskotéky a animační programy pro děti. Dětské dny, oslavy měst a obcí. Spousty referencí a spokojených odběratelů. Těšíme se na akci právě u Vás.

Náhodné video

Vildafilm | Promo videa - památkové objekty